Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Tarptautinis fortepijono ir solinio dainavimo projektas „Lietuvių autorių kūriniai vaikams“

Šių metų gruodžio 4 d. muzikos skyriaus fortepijono grupės pianistai turėjo galimybę aplankyti Vilnių ir dalyvauti Tarptautiniame fortepijono ir solinio dainavimo projekte „Lietuvių autorių kūriniai vaikams“. Projekto tikslas – skatinti atlikti šiuolaikinę lietuvių kompozitorių muziką ir ją skleisti ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Pirmajame visus metus vykstančio projekto koncerte Vilniaus Lietuvos kompozitorių namų salėje vyko kompozitoriaus Vytauto V. Barkausko kūrinių pristatymas.

Kauno „Vyturio“ gimnazijos muzikos skyriaus jaunieji pianistai Meda Motiejūnaitė (mokytoja A.Didžiulytė), Liepa Lileikytė (mokytoja V.Jucevičienė), Luknė Jucevičiūtė (mokytoja S.Maldonienė) ir Tadas Burokas (mokytoja A.Banaitienė) su malonumu atliko įmantrią, charakteringą, pilną įdomios harmonijos, bet labai melodingą kompozitoriaus Vytauto V. Barkausko sukurtą muziką. Ypatingas džiaugsmas atlikti muzikinį kūrinį girdint pačiam kompozitoriui. Koncerto pabaigoje kompozitorius Vytautas V. Barkauskas nuoširdžiai padėkojo projekto dalyviams, muzikos mokyklų vaikams ir jų mokytojams įteikdamas prisiminimui koncerto metu skambėjusių kūrinių natų rinkinius su originaliu savo parašu.

Grįždami namo aplankėme Vilniaus Kalėdų eglę. Patirta džiugi nuotaika liks ilgam.

Parengė fortepijono mokytoja Aušra Banaitienė