Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
8 37 332692, 8 37 332572
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Tarptautinis Erasmus+ partnerysčių projektas „ICT- YES!“: architektūrinio Europos paveldo pėdsakais

Tarptautinis Erasmus+ partnerysčių projektas „ICT- YES!“: architektūrinio Europos paveldo pėdsakais

2019 metų spalio 9-12 dienomis Kauno „Vyturio“ gimnazijoje vyko ketvirtasis tarptautinio Erasmus+ projekto „ ICT-YES!“ mokomųjų veiklų vizitas. Projektas „International Culture and Traditions – Young Explorers on the Start!“ („ICT-YES!“) skirtas Europos kultūrinio paveldo metams. Jau antrus metus skirtingoje partnerinėje šalyje susirenkantys mokiniai tyrinėja įvairias Europos kultūrinio paveldo sritis: literatūrą, kulinariją, tradicinius menus, gamtosauginį paveldą. Vizitui Kaune  neatsitiktinai pasirinktas architektūrinis paveldas, kurio akcentas – UNESCO pripažinta  laikinosios sostinės  modernizmo architektūra bei Kauno, kaip Europos kultūros sostinės2022,  pristatymas.

Savaitę trukusiose  tarptautinėse projekto mokymosi veiklose dalyvavo virš 50 dalyvių. Gimnazija priėmė 20 užsienio moksleivių ir 12 mokytojų iš Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Turkijos ir Rumunijos. Svečiai susipažino su mūsų šalies kultūra, papročiais, betarpiškai pažino kasdieninį lietuvių šeimų gyvenimą. Prie tarptautinių dalyvių  skirtingose projekto veiklose prisijungė virš 30 mūsų gimnazistų.

Mokomąsias veiklas pradėjome šalių pristatymais. Prieš vizitą  kiekvienos šalies mokiniai turėjo bendrą užduotį: surinkti faktus apie savo šalies, regiono ar miesto architektūrinį  bei skaitmeninį paveldą. Didžiausias iššūkis buvo skaitmeninio paveldo tyrimas. Dauguma mokinių apie jį išgirdo pirmą kartą ir buvo nustebę atrasdami  inovatyvius savo šalių kultūrinio paveldo saugojimo būdus. Po pristatymų vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse mokiniai, bendradarbiaudami grupėse su bendraamžiais iš Europos, dalinosi savo tyrimų įžvalgomis, rinko įdomiausius faktus apie skaitmeninį paveldą, sudarė lankytinų partnerinių šalių architektūrinių objektų sąrašą. Po darbo grupėse visi vykome į Kauno modernizmo turą, kurio metu mokiniai rinko medžiagą bendram projekto veiklų rezultatui – interaktyviam Kauno žemėlapiui sukurti. Nepaisant šalto oro Kaunas svečiams paliko įspūdį, ypač nuo Prisikėlimo Bažnyčios terasos atsivėrusi rudeninė miesto panorama. Daugelis mokinių, ypač iš Pietų Europos šalių, pirmą kartą pamatė rudeninius medžius ir, visų dideliam džiaugsmui, iš dangaus nusileidusią viena kitą pirmąją snaigę.

Susipažinimas su Lietuvos architektūriniu paveldu – ne vien tik ekskursijos Kaune. Lankėmės UNESCO paveldui priklausančioje Kuršių Nerijoje, kurioje atsiskleidė visai kitoks, savitas ir unikalus architektūrinis stilius bei kraštovaizdis. Lankymasis Tomo Mano namelyje suteikė galimybę supažindinti su literatūrinio ir architektūrinio paveldo temomis, o dalyvavimas edukacinėje programoje ieškant seniausių kuršių namelių – su etnografiniu paveldu.

Skirtingas viduramžių architektūros stilius atsiskleidė Trakuose. Pilyje turėjome galimybę susipažinti ir su skaitmeniniu Trakų pilies paveldu. Visų edukacinių kelionių metu mokiniai dirbdami komandose rinko fotografijas interaktyvaus gido kūrimui, kurį bendradarbiaudami virtualiai kurs eTwinning portale.

Mokomųjų veiklų vizitas sutapo su spalio 10-12 dienomis minimomis tarptautinėmis Erasmus dienomis. Turėjome unikalią galimybę švęsti Erasmus dienas, puikiai įprasminančias visą vizitą – nuo partnerinio mokyklų bendradarbiavimo, kultūrų pažinimo iki gerosios patirties sklaidos bei naujų projektų inicijavimo. Projektas „ ICT-YES!“ vizitu Kaune nesibaigia. Pavasarį laukia mokomosios veiklos Turkijoje, kur mokiniai dalyvaus jaunimo forume apie gamtosauginio paveldo išsaugojimą ir Italijoje, Sicilijoje –  kur kursime tradicinių patiekalų receptų knygą.

Visos projekto veiklos finansuojamos Erasmus+ programos lėšomis.

Projekto koordinatorė Daiva Visockienė

Šaltinis kaunas.lt