Tarptautiniai mokytojų kvalifikacijos kursai „ICT in the Classroom“ Ispanijoje

Birželio 7-12 dienomis gimnazijos anglų kalbos mokytojos D.Visockienė ir V.Paulauskienė dalyvavo kontaktiniuose kvalifikacijos kėlimo kursuose  „ICT in the Classroom: Innovative Tools to Facilitate Students Learning, Collaboration & Creativity“ (IKT pamokoje: naujoviškos priemonės, palengvinančios mokinių mokymąsi, bendradarbiavimą ir kūrybiškumą) Tenerifėje. Kursų metu kartu su dalyviais iš Latvijos, Lenkijos bei Italijos mokytojos išbandė įvairių skaitmeninių mokymo platformų bei programėlių pritaikymą anglų kalbos pamokose. Taip pat pasidalino tarptautinių Erasmus projektų koordinavimo patirtimi – kursų dalyviams bei organizatoriams pristatė gimnazijoje vykdomus Erasmus KA229 projektus “ETG“ ir „Acting Now for Future“. Kvalifikacijos tobulinimo kursuose mokytojos dalyvavo pagal Erasmus+ KA1 darbuotojų mobilumo projekto „21-ojo amžiaus klasė: ugdymo proceso modernizavimas diegiant inovacijas“ programą.  Kursų tema buvo pasirinkta atsižvelgiant į projekto tikslus: skaitmeninio ugdymo turinio kūrimą, nuotolinio mokymo praktikos plėtojimą bei darbo su išmaniaisiais įrenginiais įgūdžių tobulinimą.

Kursų metu įgytas žinias galima praktiškai pritaikyti tiek nuotolinių, tiek kontaktinių pamokų metu. Savo patirtimi mokytojos pasidalins su kolegėmis, organizuodamos kolegialius mokymus.  Tarptautiniai kursai po nuotolinių susitikimų buvo puiki galimybė atnaujinti užsienio kalbos žinias, gyvai pabendrauti su skirtingų Europos regionų švietimo darbuotojais. Organizatoriai supažindino su vietiniu Tenerifės sostinės Sant Cruz gyvenimu bei išskirtine Teidės nacionalinio parko gamta. Po mokymų buvo organizuotos edukacinės programos. Europai vaduojantis iš pandemijos, atsiranda vis daugiau galimybių keliauti ir betarpiškai bendrauti. Visos projekto veiklos finansuojamos iš Erasmus plius programos lėšų.

Mokytoja Daiva Visockienė