Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Susitikimas su kunigu Kęstučiu Dvarecku

Vasario 6 d. gimnazijoje lankėsi priklausomų asmenų bendruomenės „Aš esu“ įkūrėjas kunigas Kęstutis Dvareckas. Su IIa ir IIc gimn. klasių mokiniais jis dalinosi patirtimi dirbant su priklausomybę išgyvenančiais žmonėmis.

Pasak kunigo, labai dažnai tenka girdėti paradoksalų posakį: aš laisvas, todėl, jei noriu, galiu gerti, rūkyti, uostyti ir pan. Šis posakis paradoksalus todėl, kad psichiką veikiančių ir priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimą žmonės laiko laisvės simboliu, nors patys yra ne kartą susidūrę su situacijomis, kai iš priklausomybės teko vaduoti artimuosius ar draugus, kurie šių medžiagų vartojimą taip pat laikė laisvės išraiška.

Netiesa, kad priklausomybė – tai valios trūkumas ar apsileidimas. Tai liga, kuri priklauso nuo įvairių veiksnių: vienišumo išgyvenimo, iliuzijos, jog kvaišalai gali padėti nuo to pabėgti ir t. t. Kuo ilgiau jie gyvena svetimu protu, tuo greičiau praranda savąjį. Suklaidinti melagingų pasakojimų apie naujus potyrius, bet nematydami kitos, kraupiosios, monetos pusės, vis jaunesni žmonės griebiasi kvaišalų. Save įtvirtinti padeda naujų, pozityvių nuostatų laikymasis, pozityvūs teiginiai apie save ir savo gyvenimą, palaikančių žmonių ratas, komplimentai sau, sveikas gyvenimo būdas, maldos praktika.

Tikimės, jog išgirsta informacija palietė ir protą, ir širdį. Mylėkime ir vertinkime tikrą gyvenimą.

Socialinė pedagogė Irma Čiapaitė