Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
8 37 332692, 8 37 332572
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Stiprinkime emocinę sveikatą žaisdami

Stiprinkime emocinę sveikatą žaisdami

Kiekvienais metais spalio 10 d. gimnazijoje minime Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Šių metų spalio 10-17 dienomis gimnazijoje vyko akcija „Stiprinkime psichikos sveikatą žaisdami.“ Renginio tikslas – atkreipti dėmesį į žaidimą, kuris padeda bendrauti, išmokti naujų dalykų, susikaupti, teikia daug teigiamų emocijų.
Nuo pat ankstaus ryto mokinius pasitiko psichologė, socialinės pedagogės, sveikatos priežiūros specialistė, VDU psichologijos magistrantė Aušra bei direktorės pavaduotojos J. Burneikienė, V. Belevičiūtė, kviesdamos mokinius ir mokytojus pažaisti, dalyvauti linksmoje loterijoje. Atsakius į klausimus, galima buvo laimėti malonią emociją, trintuką, kuris ištrina įvairias bėdas, o gal obuolį – sveikatos šaltinį. Bibliotekininkės O. Kazakevičienė, A. Jakubauskienė pamokė įvairių žaidimų, pavyzdžiui, „Nežiūrėk ką darau, klausyk, ką sakau.“ Renginio metu informaciniame centre buvo galima pasimokyti įvairių komandinių žaidimų. Mokiniai su mokytoja R. Pociene ne tik žaidė, bet ir patys gamino ir kūrė žaidimus. Mokytojai kūrybiškai integravo žaidimus į savo mokomuosius dalykus ir pamokos mokiniams buvo įdomesnės. Pastebėjome, kad žaidimas yra ne tik puikus ugdymo metodas, bet ir padeda kurti teigiamus emocinius santykius su vaikais.

Vyresnieji gimnazijos mokiniai (I-IV gimn. klasės) spalio 10 d. dalyvavo KPKC Kauno miesto gimnazijų protmūšyje-diskusijoje apie psichikos sveikatos stiprinimą ir laimėjo II vietą.

Mažieji gimnazijos mokiniai, pradinukai, žaidimų mokėsi iš savo senelių. Įdomiai apie savo vaikystės žaidimus papasakojo ir pamokė pažaisti apsilankiusios močiutės. Anot mokytojos L. Kučinskienės, vaikams taip patiko senelės pademonstruotas žaidimas, kad dabar jį nuolat žaidžia kūno kultūros pamokose. Mokytojos pastebėjo, kad pabendravimas su seneliais gimnazijoje stiprina vaikų tarpusavio ryšį su vyresniąja karta, moko vaikus pagarbos, padeda pažinti ankstesnių laikų istoriją bei tradicijas.

Džiugu, kad ši akcija visiems paliko tiek daug teigiamų emocijų.

Kauno „Vyturio“ gimnazijos psichologė Rita Juknienė