Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Smagi išvyka Vilniuje

Ankstų lapkričio septintosios rytą 3c klasės mokiniai susiruošė aplankyti sostinę. Išvykos pradžia buvo Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose. Ten pasitiko seimo narys Gediminas Vasiliauskas. Visi kartu aplankėme Seimo posėdžių salę. Didžiulį įspūdį paliko istorinė Konstitucijos ir Kovo 11- osios salės, kur vyko svarbūs Lietuvai įvykiai. Pabuvome ir Algirdo Mykolo Brazausko salėje, pasidomėjome esančiais eksponatais. Dalyvavome viktorinoje, kurioje pasitikrinome žinias apie Seimą. Turėjome progą pamatyti vykstantį plenarinį Seimo posėdį. Mokiniai lankėsi pirmą kartą, todėl įspūdis išliks ilgam. Išvyka toliau tęsėsi bažnytinio paveldo muziejuje Šv.Mykolo bažnyčioje – Sapiegų giminės mauzoliejuje. Teko pamatyti beveik pusę šimto metų Katedros mūro sienoje slėptą Vilniaus katedros lobyną, seniausius Lietuvos auksakalystės ir tekstilės šedevrus. Mokiniai dalyvavo edukacijoje – ieškojo paslėpto lobio. Išvyką užbaigėme pirmame Lietuvos Žaislų muziejuje. Sužinojome, kokiais žaislais vaikai žaidė viduramžiais, iš ko juos gamino. Pamatėme originalių mūsų tėvelių, senelių žaislų. Smagu buvo viską paliesti, išbandyti, tyrinėti patiems. Išvyka buvo įdomi ir prasminga.

Pradinių klasių mokytoja Laimutė Kučinskienė