Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Šimtmečio programavimo valanda

„Vyturio“ gimnazijos jaunieji programuotojai priėmė iššūkį ir prisijungė prie „bit&Byte“ paskelbtos iniciatyvos Lietuvos šimtmečiui paminėti, organizuojant specialią integruotą istorijos ir informacinių technologijų pamoką „100 programavimo valandų – 100 mokyklų“. Ši netradicinė informacinių technologijų pamoka gimnazijoje pakvietė 5-7 klasių mokinius pasinerti į nuotaikingą pažintį su programavimu ir kūrybinėmis technologijomis.

Spalio 18 d. į gimnaziją atvyko ilgai laukta IT profesionalų komanda. Jie pasidalino su mokiniais naujienomis apie technologijų pasaulį ir galimybes IT industrijoje, supažindino su žaidimų kūrėjų rolėmis. Vėliau beveik 60 mokinių pasiskirstė į kompiuterių klases ir kartu su mentoriais ir IT mokytoja sprendė „bit&Byte“ specialiai Lietuvos šimtmečiui sukurtas programavimo užduotis apie svarbius Lietuvos istorijos įvykius – Dariaus ir Girėno skrydį per Atlantą, Rūtos Meilutytės olimpinį rekordą, Baltijos kelią ir kitas įsimintinas istorijos akimirkas.

IT mokytoja Jolanta Leonavičienė