Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena gimnazijoje

Sausio 13-osios rytą takas iki gimnazijos durų nušvito žvakučių šviesa. Tai gyvybės, šviesos, teisingumo, atminties ir vienybės simbolis. Dešimčiai minučių uždegtos žvakutės languose, kadrai iš Sausio 13-osios įvykių, skambančios patriotinės lietuviškos dainos – visą Lietuvą vienijanti pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“, kurioje dalyvavo ir mūsų gimnazijos bendruomenė.

Istorijos mokytojai pakvietė 6-7 klasių mokinių komandas dalyvauti orientaciniame žaidime „Laisvės keliu“. Mokiniai turėjo surasti paslėptus atsakymus, kurie praplėtė jų žinias apie Sausio 13-osios įvykius. Sausio 13-osios įvykių vertinimai ir nuotaikos atsiskleidė mokinių piešiniuose, kurie dabar puošia gimnazijos III a. fojė. Pavaduotoja ugdymui Jurga Burneikienė, apdovanodama orientaciniame žaidime dalyvavusius mokinius, jiems įteikė simbolines dovanas – Lietuvos kontūrą primenantį šokoladą. Pavaduotojos žodžiais, dalyvavimas žaidime tarsi vaikiškas ir nuotaikingas nuotykis, pakvietęs visus savo sąžiningu darbu, iniciatyva prisidėti prie Sausio 13-tąją išsaugotos Lietuvos valstybės klestėjimo.
Laisvės gynėjų dienos paminėjimas rodo, kad šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.

Istorijos mokytoja Lina Baliukevičienė