Sausio 13-ji „Vyturio“ gimnazijoje

Sausio 13 d. Kauno “Vyturio” gimnazija minėjo 32 – ąsias Laisvės gynėjų dienos metines. Nuo ankstyvo ryto gimnazijos Mokinių taryba visus gimnazijos bendruomenės narius pasitiko prie įėjimo ir įteikė Laisvės gynėjų dienos simbolį – neužmirštuolės žiedą. 8.00 val. gimnazija dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Gimnazijos languose sužibo žvakių liepsnelės.

Pirmos pamokos metu gimnazijos  mokytojai  vedė integruotas pilietiškumo pamokas, skirtas Laisvės gynėjų dienai paminėti. Istorijos pamokų metu buvo žiūrimi filmai, skirti Sausio įvykiams atminti, vyko diskusijos apie laisvę, buvo prisiminti svarbiausi istoriniai faktai, organizuojami protmūšiai. Penktos pamokos metu 5 klasių mokiniai varžėsi orientaciniame istorijos žaidime “Laisvės keliu“, kurį organizavo istorijos mokytojai ir mokinių istorijos būrelis. Gimnazijos biblioteka surengė parodą, skirtą prisiminti prieš 32 metus už mūsų visų laisvę žuvusius laisvės gynėjus, su geografijos bei gamtos ir žmogaus mokytojomis vedė netradicines pamokas.

Tai buvo nuostabi ir pakylėta diena. Atmintis bus gyva tol, kol patys to norėsime. Ačiū visai gimnazijos bendruomenei, ypač mūsų gimnazistams už puoselėjamą pilietiškumą ir patriotiškumą. Vardan tos Lietuvos „Vyturio“ vienybė težydi.

Direktoriaus pavaduotojas ugdymui Lauras Bartninkas