Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Saugesnio interneto savaitė gimnazijoje

Vasario 5-ji – Tarptautinė saugesnio interneto diena, švenčiama Europos Parlamento iniciatyva jau 16 metų ne tik Europos šalyse, bet ir daugelyje pasaulio valstybių. Ši iniciatyva skirta skatinti saugesnį ir atsakingą, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Kartu su visu pasauliu saugesnio interneto problemomis susirūpinusi ir Lietuva. Kauno „Vyturio“ gimnazijoje taip pat nemažai dėmesio skiriama saugaus interneto vartotojų įgūdžiams ugdyti. Net 20 mūsų mokytojų, baigę specialius mokymus, prisijungė prie Saugesnio interneto ambasadorių (SIA) bendruomenės. Už nuolat vykdomas saugaus interneto ir IKT naudojimo veiklas 2018 metais gimnazijai buvo suteiktas Europos sertifikatas „Sidabrinis saugios e.erdvės ženklas“. Tokį ženklą iki šiol yra gavę tik 5 Lietuvos mokyklos.

Kartu su daugeliu Lietuvos mokyklų Saugesnio interneto savaitę #SID2019 mūsų gimnazija švenčia 2019 metų vasario 4-8 dienomis, kviesdama mokinius žaisti orientacinį žaidimą „Kiberzona“. Suradę kiberzonas, mūsų kibernautai visą savaitę pertraukų metu gali spręsti virtualias užduotis, dėlioti skaitmenines dėliones ir atlikti kitas veiklas internete, už kurias jie gauna specialius ženklelius – antspaudus. Startavę pirmadienį, šventės uždarymui visus dalyvius, „užsidirbusius“ bilietą, penktadienį pakvietėme žiūrėti animacinį filmą apie internetą.

Geresnį internetą kuriame kartu!

IT mokytoja Jolanta Leonavičienė, Saugesnio interneto ambasadorių mokymų lektorė