SAKSOFONO KLASĖ

SAKSOFONAS (pranc. klb. – Saxophone) yra liežuvėlinis pučiamasis instrumentas pagal garso išgavimo būdą priklausantis medinių pučiamųjų muzikos instrumentų šeimai. Saksofonų šeimą 1842-ais metais sukūrė belgų muzikos meistras Adolfas Saksas. Instrumentą užpatentavo tik po ketverių metų. O nuo XIX amžiaus vidurio saksofonas buvo jau plačiai naudojamas pučiamųjų orkestre, rečiau – simfoniniame orkestre, taip pat itin populiarus kaip solo instrumentas.

Saksofonas – vienas pagrindinių džiazo muzikos instrumentų. Jis turi pilną ir galingą garsą, melodingą tembrą bei plačias technines galimybes. Saksofonas yra itin mėgiamas vaikų visame pasaulyje dėl savo šiuolaikiškos išvaizdos, išskirtinio tembro, repertuaro.

Mokytojai