Respublikinis STEAM projektas „Tvari Kalėdų eglutė“

Šiuolaikinė civilizacija po truputį „nudėvi“ mūsų planetą. Siekiant veiksmingo tvarumo ypač prisideda visuotinis rūpinimasis tvarumu mokykloje. Gruodžio 2-22 d. Kauno „Vyturio“ gimnazijos pradinių klasių mokytojų komanda organizavo ir vykdė respublikinį priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų STEAM projektą „Tvari Kalėdų eglutė“. Projekto tikslas – parodyti, kaip, tausojant aplinką, panaudojant nebenaudojamus daiktus, galima mažinti vartotojiškumą ir iš antrinių žaliavų sukurti draugišką gamtai Kalėdų eglutę. Gavome net 47 darbus. Į šį projektą įsijungė 60 mokytojų iš 42 ugdymo įstaigų. Tvarias eglutes kūrė 24 priešmokyklinės grupės, 22 pradinės klasės, atskiri mokiniai ir net bendruomenės. Į tvarių eglučių kūrybinį procesą įsitraukė 730 ugdytinių iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų: Kauno m., Kauno r., Vilniaus m., Vilniaus r., Šiaulių, Marijampolės sav., Mažeikių, Tauragės, Jurbarko, Radviliškio, Šilutės r., Šakių r., Utenos, Kretingos r., Kėdainių, Vilkaviškio r., Joniškio r., Kalvarijos sav.

Kviečiame pasigrožėti tvarių eglučių ekspozicija https://padlet.com/arunesj/e2uv4qpjiaxzzz63

Projektas baigėsi, džiaugiamės dalyvių gausa ir kūrybiškumu. Tvaresnės vaikų gyvensenos įpročius ugdykime nuo mažų dienų, rodydami teisingus pavyzdžius, vykdydami įtraukiančias STEAM veiklas – tik tuomet jie užaugs sąmoningais ir savo aplinka besirūpinančiais piliečiais.

Projekto organizatoriai