Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Respublikinė pilietinė iniciatyva „Vilties aitvaras“

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijavo Birželio 14-osios Gedulo ir vilties dienos minėjimą Lietuvoje. Šiemet, minint Gedulo ir vilties dieną, bendrojo ugdymo įstaigos buvo kviečiamos prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Vilties aitvaras“.

Aitvaro simbolis žmonių sąmonėje turi teigiamą prasmę – jis, kaip ir žmonių svajonės, yra laisvas ir plazdenantis ore. Žmonės, kurie buvo ištremti, neteko visko: Tėvynės, namų, artimųjų, laisvės ir galimybės rinktis. Tačiau svajones, viltį galėjo turėti, jų neišduodant ir tvirtai saugant savo širdyje.

Šioje pilietinėje iniciatyvoje dalyvavo „Vyturio“ gimnazijos 5- 7 klasių mokiniai ir istorijos mokytojai. Pilietinės akcijos simbolį – aitvarą mokiniai kūrė iš popieriaus ar kitos medžiagos, įsivaizdavo ir piešė aitvarus, kuriuos galėjo pasidaryti vaikai, būdami Sibiro platybėse, užrašė senelių ir prosenelių  trėmimų istorijas.

Mūsų gimnazijos mokiniams akcija „Vilties aitvaras“ priminė skaudžius lietuvių tremties istorijos įvykius. Su meile padaryti ir pavėjui  skrendantys aitvarai neša viltį, kad šie įvykiai daugiau niekada nepasikartos.

Istorijos mokytoja Lina Baliukevičienė