Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Projektas „Sveikos gyvensenos skatinimas Kauno mieste“

Balandžio 30 dieną technologijų pamokos metu 8a klasės mokiniai dalyvavo projekte „Sveikos gyvensenos skatinimas Kauno mieste“, kurio organizatoriai – Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Atvykę viešnios mokė, kaip pagal etiketėse esančius aprašymus atskirti, kurie maisto produktai yra sveiki ir naudingi mūsų organizmui, o kurie nesveiki ar net gali mums pakenkti. Mokiniai skaitė ir analizavo pateiktų maisto produktų etiketes ir pakuotes (jogurto, pomidorų padažo, varškės sūrelių, sausainių ir kt.), po to turėjo ne tik pasakyti, kurie iš jų yra sveikiausi ir nesveikiausi, bet ir pagrįsti savo nuomonę. Projekto organizatorės paaiškino, kokią žalą organizmui daro per didelis cukraus kiekis,  hidrinti riebalai, skonio stiprikliai ir įvairūs konservantai, kokius maisto produktus reikėtų rinktis, kad gautume kuo daugiau naudingų maisto medžiagų. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai ir mokytojos išmoko pasigaminti sveiką desertą be cukraus iš natūralaus jogurto, trintų šaldytų aviečių, sėklų ir dribsnių, kuriuo visi buvo labai sužavėti.