Projektas „Baltų raštai“

Senovėje ornamentas reiškė informacijos perdavimą ženklais. Iš kartos į kartą buvo perimamos nusistovėjusios ir tobulinamos meninės formos, spalvų deriniai, ornamentika. Ornamentais išpuošti liaudies architektūros statiniai, kryžiai, medžio drožiniai, geležies dirbiniai, baldai, moliniai indai, audiniai, drabužiai, juostos, margučiai.

Lietuvoje randami įvairūs raštai. Dažnai jie atėję iš gamtos ir virtę atskirais simboliais.

Nuotolinio ugdymo metu 6-8 klasių mokiniai susipažino su senaisiais baltų ornamentais, jų reikšmėmis. Piešdami buities daiktus, gamtą, namus ir puošdami juos baltiškais raštais vaikai savo kūrybiniais darbais prisidėjo prie gražesnės Lietuvos kūrimo. Pažintis su baltų ornamentais paskatino moksleivius labiau domėtis krašto istorija, didžiuotis savo šalimi, įnešti savo indėlį į  baltų kultūros puoselėjimą ir plėtojimą.

Kviečiame pasigrožėti mokinių darbais.

Folkloro mokytoja Rūta Fluturienė