Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Programos Erasmus+ projekto „We are the others“ tarptautiniai jaunimo mainai Lenkijoje

Mūsų gimnazijos mokinės Saulena Kiškionytė ir Rosita Sirgautaitė sausio 25 – vasario 2 d. kartu su 30 dalyvių iš Lenkijos, Ispanijos, Estijos ir Makedonijos dalyvavo programos Erasmus+ projekto „We are the others“ tarptautiniuose jaunimo mainuose Murzasichle, Lenkijoje.

Saulena dalinasi savo patirtimi: „Turėjom daug veiklos, susijusios su tolerancija, kalbėjom vieni su kitais apie šalių stereotipus, ką esam girdėję apie savas šalis bei apie kitas. Kalbėjome apie sunkius pasirinkimus, analizavome, kodėl ir ką renkamės. Vaizdavome tamsią bei šviesią žmonijos ateitį plakatais ir aiškinomės, kaip siekti šviesiosios. Ruošėme vaidinimus. Siekėme atsiskleisti sau bei kitiems „koks aš esu žmogus“ per teatrą bei įvairius žaidimus. Dvi dienas ruošėme vaidinimą apie tam tikrus visuomenei būtinus žinoti dalykus: accepting, enviromentalism, self – aware, intelligentse, flexible, big heart, calm and collected, empathy, selfawareness. Paruošėme vieną didelį pasirodymą, kurį šeštadienį parodėme Kielcės kultūros namuose. Reportažu apie pasirodymą buvo supažindinta bendruomenė vietinėse Kielcės žiniose. O toliau patys geriausi įspūdžiai ir ašaros atsisveikinant su per savaitę sutiktais žmonėmis, tapusiais tokiais artimais ir nepamirštamais.“

Už dalyvavimą projekte Saulena ir Rosita įgijo YOUTHPASS sertifikatus.

Muzikos mokytoja Deimantė Jankūnaitė