Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
8 37 332692, 8 37 332572
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Pirmosios pagalbos varžybos

Pirmosios pagalbos varžybos

Mūsų gimnazijos komanda dalyvavo Lietuvos mokyklų pirmosios medicinos pagalbos varžybose, kurias organizavo Lietuvos paramedikų asociacija, VšĮ pirmosios medicinos pagalbos centras „IRTA“ ir Kauno „Santaros“ gimnazija. Renginio tikslas – skatinti mokinius ugdytis pirmosios medicinos pagalbos teikimo gebėjimus, mokyti(s) kritiškai mąstyti ir išmintingai elgtis ištikus nelaimei.
Varžybose dalyvavo 30 komandų iš 7 Lietuvos miestų: net 15 komandų atvyko iš Kauno gimnazijų, 3 – iš Ignalinos, po 2 – iš Kelmės, Tytuvėnų ir Jiezno, 1 – iš Elektrėnų.
Komandos, kurias sudarė po 3 mokinius, varžėsi penkiose praktinėse rungtyse: dalyviai turėjo atlikti kokybišką pradinį gaivinimą, naudodami AED (automatinį išorinį defibriliatorių), suteikti pagalbą užspringusiam žmogui, sustabdyti kraujavimą iš nutrauktos galūnės, naudodami turniketą bei padėti traukulių epizodo ištiktam žmogui.
Be pirmosios medicinos pagalbos įgūdžių, mokiniai turėjo pademonstruoti ir savo ištvermę bei komandinį darbą estafetėje: kuo greičiau imobilizuoti svetimkūnį akyje, padaryti pritūpimų, sudėlioti dėlionę bei parišti lūžusią ranką. Komandos rašė ir teorinį žinių testą.
Kiekvienas dalyvis ir nugalėtojai buvo apdovanoti prizais, o skania koše bei arbata vaišino Lietuvos šaulių sąjunga.

Po varžybų mokiniai džiaugėsi savo patirtimi dalyvaujant tokiose varžybose ir įgyta praktika. Dalyviai minėjo, kad dabar jau drąsiai prieitų prie nukentėjusio ir nepasimestų esant sunkiai situacijai.

Mokinius varžyboms ruošė visuomenės sveikatos specialistė Rima Stasionytė