Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Pirmokų išvyka į Suvalkiją

Būna dienų, kai visa pildosi, kai visa įmanoma, kai šypsosi ne tik saulė, bet ir debesys, mums, „Vyturio“ 1c tokia diena tapo lapkričio 11 – oji. Mūsų pirma tolima kelionė – išsiruošėm aplankyti Suvalkijos perlo – Sasnavos, kur vaikščiota knygnešių, kur dosni ir derlinga žemė šalimais užaugino Lietuvai trečiąjį Prezidentą Kazį Grinių, kur šiandien taip pat verda gyvas kultūrinis gyvenimas.

Mūsų didžiausias tikslas buvo ne tik aplankyti vienintelį Lietuvoje ir antrą pasaulyje Zuikių muziejų, bet ir „baigti Zuikių mokyklos mokslus“. Vaikai, pavirtę zuikiais, deklamavo ir vaidino, susikaupę kepė zuikio pyragus – išėję iš edukacijos džiūgavo, kad tokių gardžių pyragų „per visą gyvenimą nebuvo ragavę“. Kai linksmumas, baigus Zuikių mokyklą aprimo, pasivaikščiojom po įspūdingos Sasnavos bažnyčios šventorių, pasigėrėjom neogotikinio statinio gražumu. Saulei spindint, vaikų veideliams giedrėjant, sugužėjom į Šunskų fazanyną linksmųjų alpakų lankyti – čia vėl stebėjomės, grožėjomės, klegėjome, o viena mergaitė sušuko: apuokas man merkia akį! Ne tik apuokas ir fazanai, ir papūgos, ir voverė – visa džiugino ir vertė pajusti, kad esame tos pačios gamtos vaikai, kad šiltas alpakos snukutis veikia mus taip pat, kaip draugo akys.

Reto gražumo diena, kupina netikėtų patirčių, baigėsi. Lydėdama vaikus į autobusą, galvojau – gal taip giliai ir gražiai vaikai priėmė į mažas širdeles, kad šita žemė užaugino ir suformavo mane – jų mokytoją. O tai, ką iš jos, Sasnavos žemės, gavau, kas rytą nešuosi į klasę. Kad išgirstų, kad pamatytų, kad pajustų. Kad augtų. Ir kad, baigę ketvirtąją klasę ir keliaudami kitos gimtojo krašto vietos aplankyti, kartu su poetu Sigitu Geda ir manimi, jų mokytoja, ištartų: „Ir visada žinosim, kad esam Lietuvos“.

Pradinių klasių mokytoja Laimutė Kučinskienė