Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Pianistų pasiekimai karantino metu

Balandžio 4 dieną Daugpilyje (Latvija) vyko pirmasis tarptautinis Oskaro Stroka jaunųjų pianistų konkursas. Anot šio projekto autoriaus dr. Jevgenijs Ustinskovs, niekas nesitikėjo tokios dalyvių gausos – 144 pianistai iš 8 šalių pateikė paraiškas. Kauno „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriaus šešios mokinės taip pat ruošėsi dalyvauti šiame konkurse. Ir štai – karantinas. Sudėtingas laikmetis padiktavo sąlygas, kurias ne kiekvienas galėjo įvykdyti. O organizatoriams nieko kito neliko, kaip prašyti dalyvių atsiųsti įrašus. Iššūkis išties nelengvas tiek mokytojams, tiek mokiniams. „Vyturio“ gimnazijos fortepijono skyriaus mokytojos Aušra Banaitienė, Aldona Didžiulytė ir Violeta Jucevičienė nenuleido rankų – pasirodo ir nuotoliniu būdu, dirbant sumaniai ir kūrybingai, galima pasiekti įspūdingų rezultatų. Šešių asmenų žiuri, vadovaujamos Prof. Dr. Edvards Daugulis, nuomonė sutapo – visos pianistės savo kategorijose tapo laureatėmis: Nerija Vaškevičiūtė II vieta, Liepa Lileikytė III vieta, Dorotėja Janulytė III vieta, Meda Motiejūnaitė II vieta, Neda Kaubrytė II vieta, Agnė Keturakytė II vieta. Turint omenyje, kad konkuruoti teko su tokiais stipriais pianistais, kurie ugdomi Rusijos, Estijos, Latvijos ir kt. žymiose mokyklose, džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų atstovų, garsinančių „Vyturio“ gimnaziją, pasiekimais.

Fortepijono mokytoja ekspertė Aldona Didžiulytė