Pažintis su kario profesija iš arti

Saulėtą rugsėjo 30 d. rytą Kauno “Vyturio” gimnazijos 8 klasių mokiniai ir Ig klasės mokiniai kartu su savo istorijos mokytojais Lina Baliukevičiene ir Lauru Bartninku džiugiai ir entuziastingai nusiteikę vyko į Lietuvos kariuomenės plk. Juozo Vitkaus inžinerijos batalioną Kaune. Čia jų laukė atviros durų dienos renginiai ir pažintis su kario profesija iš arti. Gimnazistai ir mokytojai praleido įspūdžių ir veiksmo pilną  pusdienį inžinerijos batalione ir išbandė įvairias veiklas: senovinių ir dabar naudojamų ginklų apžiūra, šaudymas į taikinius, minų ieškojimas, estafetės, važinėjimas šarvuočiais ir daug kitų veiklų. Taip pat visi buvo pavaišinti kareiviška koše ir arbata.

„Vyturio“ gimnazijos II-IV gimn. klasių mokiniai turėjo galimybę susipažinti su NATO ginkluote, technika, dalyvauti karinėse estafetėse, išbandyti naktinio matymo prietaisus, susipažinti su kario profesija, tarnybos Lietuvos kariuomenėje bei karinių studijų galimybėmis, paragauti kareiviškos košės ir arbatos. Vyturiečiams diena kariuomenėje pavyko ir patiko!

Istorijos mokytojas Lauras Bartninkas, IVb klasės vadovė Rūta Bylienė