Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Parama mokinio reikmėms įsigyti ir nemokamas maitinimas

Kauno "Vyturio" gimnazija

Mažesnes pajamas gaunančioms šeimoms skiriama 57 eurų dydžio parama mokinio reikmėms įsigyti ir nemokamas vaikų maitinimas mokykloje. Prašymus savivaldybėms dėl socialinės paramos mokiniams (nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmėms įsigyti) galima pateikti iki spalio 5 dienos. Dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus mokslo metus, pablogėjus šeimos finansinei situacijai. Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip pusantro valstybės remiamų pajamų dydžio (183 eurai).

Ir dėl nemokamo maitinimo, ir dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti vienas iš mokinio tėvų ar pilnamečių šeimos narių ar pats pilnametis mokinys gali kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją.

Prie prašymo-paraiškos reikia pridėti šeimos narių pažymas apie pajamas, gautas per tris praėjusius mėnesius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams, arba kreipimosi mėnesio pajamas, jei kreipimosi mėnesį, palyginti su trimis praėjusiais mėnesiais, pasikeitė šeimos pajamų šaltinis ar šeiminė padėtis. Jeigu kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams metu šeima gauna piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams (socialinę pašalpą ar būsto šildymo, geriamojo ar karšto vandens išlaidų kompensacijas), pateikiamas laisvos formos prašymas ir pažymų apie šeimos gaunamas pajamas pateikti nereikia.

Šaltinis – kaunodiena.lt