Padėka už dalyvavimą atrankoje Gedimino pilies bokšto Lietuvos valstybinei vėliavai gauti

Džiaugiamės krašto apsaugos ministro A. Anušausko, švietimo, mokslo ir sporto ministrės J. Šiugždinienės bei Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorės R. Kačkutės įteikta padėka už pilietiškų mokinių ugdymą, istorijos ir kultūros puoselėjimą ir pažinimo skatinimą bei stiprios mokyklos bendruomenės kūrimą.

Kauno „Vyturio“ gimnazija dalyvavo atrankoje 2022 m. Gedimino pilies bokšto Lietuvos valstybinei vėliavai gauti. Ši graži iniciatyva perduoti vienai Lietuvos mokyklai Gedimino pilies bokšto trispalvę kilo 2005 metais, siekiant pagerbti ir paskatinti mokyklas, aktyviai dalyvaujančias ugdant vaikų ir jaunimo pilietiškumą, visuomeninį ir pilietinį aktyvumą, skatinant šalies istorijos, kultūros ir Lietuvos kariuomenės pažinimą. Gedimino pilies bokšto vėliava atranką laimėjusiai mokyklai yra perduodama sausio 1 dieną, Lietuvos vėliavos dienos minėjimo ceremonijos metu.

Net 39 mokyklos pretendavo į teisę saugoti šį valstybės simbolį. Komisija, sudaryta iš Krašto apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų ir Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovų, išrinko mokyklą, kuriai iškilmingos ceremonijos metu buvo perduota Gedimino bokšto vėliava. Nors atrankos nelaimėjome, tačiau tikime, kad dalyvavimas šioje iniciatyvoje dar labiau sustiprins mūsų gimnazijos bendruomeniškumą, pilietiškumą, sveikų ir negalią turinčių mokinių įtraukųjį ugdymą, tolerancijos ir visuomeninių vertybių skiepijimą.

Direktorės pavaduotojas ugdymui Lauras Bartninkas