Nuskambėjo I respublikinis konkursas „Lietuviška pjesė 2022“

Gegužės 7 dieną „Vyturio“ gimnazijos erdvės buvo pripildytos lietuviškos muzikos. Nuostabu, kiek daug talentingų kūrėjų turime savo šalyje. Vieni, jau nesantys mūsų tarpe, bet palikę gilų įspaudą muzikinėje kultūroje, kiti- jauni, perspektyvūs, daug žadantys. „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriaus organizuotas I-asis respublikinis konkursas „LIETUVIŠKA PJESĖ 2022″ puiki terpė tokiai kūrybai populiarinti. Kad šis renginys yra svarbus bei reikalingas, įrodo ir pati konkurso istorija. Užgimęs 2020-aisiais metais kaip mokyklinis konkursas, jis augo drauge su savo dalyviais. 2021-aisiais metais tapęs tarpmokykliniu, šiais metais jau praplėtė savo ribas iki respublikinio. Gal ir čia dar ne pabaiga? Tačiau palikime tai ateities planams, o šiemet…

Šiemet mus džiugino dalyvių skaičius ir jų geografinė įvairovė. Konkursas sulaukė 101 atlikėjo iš įvairių Lietuvos miestų: Kauno, Garliavos, Jonavos, Prienų, Ukmergės, Utenos, Pakruojo, Rietavo, Joniškio bei Rokiškio. Tokiam gausiam dalyvių būriui įvertinti prireikė ir trylikos komisijos narių bei dviejų koncertinių salių. Jaunųjų muzikantų pasirodymai skambėjo tiek Didžiojoje salėje, tiek ir Mažojoje Vitos Karužaitės vardo koncertinėje salėje. Dalyvių dėka pirmasis gegužės šeštadienis tapo šviesus, šventiškas ir itin muzikalus. Vaikų pasirodymai išties buvo puikiai paruošti ir už tai galime padėkoti jų pedagogams bei koncertmeisteriams. Mes vis dar džiaugiamės „gyvais“ pasirodymais, tikromis garsų vibracijomis, nesuvaidintomis to momento emocijomis. Jie taip nesenai sugrįžo į mūsų gyvenimus ir mes vis dar jaučiame viso to „alkį“ bei džiugesį, kad galime mėgautis visais muzikos teikiamais malonumais.

Dalyvių gražūs žodžiai bei atsiliepimai, jų šypsenos ir šventinis šurmuliukas buvo dar vienas patvirtinimas, jog mūsų konkursas taps tradiciniu. Populiarindami lietuvišką muziką, mes tuo pačiu tiesiame ir draugystės tiltus su kitomis muzikos bei meno mokyklomis.

Muzikos mokytoja Gailė Markevičienė