Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Nuotolinio mokymo patirtis. Virtualus susitikimas su knygos „Spinčius“ autoriumi Povilu Villuveit

Pradinių klasių mokytojos Rita T. ir Ilona su 3a ir 3b klasių mokiniais  labai apsidžiaugė, sulaukę bibliotekos vedėjos  Onutės pasiūlymo susitikti su rašytoju Povilu Villuveit. Šį susitikimą rėmė ir po rašytojo knygą  „Spinčius“ padovanojo paramos ir labdaros fondas „Švieskime vaikus“.

Rašytojas kalbėjo apie savo kūrybą, papasakojo, kaip atsirado jo personažas Spinčius. Virtualiai pademonstravo  knygos „Spinčius“ iliustracijas ir perskaitė ištraukas iš knygos. Valanda pralėkė akimirksniu, bet įsiminė ilgam. Autorius bendravo su mokiniais, atsakinėjo į jų klausimus. O jų būta pačių įvairiausių: kokią knygą rašo dabar, kas įkvepia rašyti, kiek trunka knygos rašymas, ką veikia Albanijoje, kokia kalba ten kalbama, ar šioje šalyje yra karantinas?..

Ačiū už tokį įspūdingą,  jaukų, šiltą susitikimą. Galėjom net Albanijoj „pabuvoti“, nes  „Spinčiaus“ knygų autorius jau du metai ten gyvena, mokiniams paprašius, balkone parodė ir šią šalį. Sugrįžęs į Lietuvą, žadėjo aplankyti ir „Vyturio“ gimnazijos pradinukus ne virtualiame, o gyvame susitikime. Lauksim.

Tai buvo įdomi ne tik lietuvių kalbos, bet ir pasaulio pažinimo virtuali pamoka.

Pradinių klasių mokytojos Rita Tamošiūnienė ir Ilona Jesevičienė