Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Nuotolinio mokymo patirtis. Apie rašytojo profesiją su Tomu Dirgėla

Sumanymas pakviesti rašytoją Tomą Dirgėlą  į klasės valandėlę „Pažink rašytojo profesiją“ kilo 5a klasės vadovei. Kai savo planais ji pasidalino su lietuvių kalbos mokytoja Roma, abiems patiko idėja apjungti ir klasės valandėlę, ir lietuvių pamoką. Todėl vaikų mėgstamas rašytojas Tomas Dirgėla gegužės pabaigoje dalyvavo ne tik 5a klasės valandėlėje, bet ir penktokų (5a ir 5d) lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje.

Virtualiam susitikimui mokiniai ruošėsi iš anksto – perskaitė mokytojos rekomenduotas knygutes, nupiešė mėgstamiausius herojus, patį rašytoją, apgalvojo klausimus. Šiek tiek visus neramino mintis, ar pavyks laiku ir sėkmingai prisijungti prie Zoom programėlės. Nekantravo ir tėveliai.

Pamoka su rašytoju prasidėjo 9 valandą. Susitikimo pradžioje Tomas Dirgėla perskaitė ištrauką iš savo naujausios knygos „Vytautas Didysis Žalgirio arenoje“, paklausinėjo penktokų, kokias knygas jie skaitė, ir paragino užduoti klausimus jam. Prasidėjo tikra spaudos konferencija. Šmaikštusis rašytojas žodžio kišenėje neieškojo ir smagiai atsakinėjo į netikėčiausius klausimus, pavyzdžiui, kodėl jo tokia keista šukuosena arba kokias išdaigas krėtė vaikystėje, arba kas jį įkvepia rašyti knygas. Vaikai nustebo sužinoję, kad jis, nors dar toks jaunas, jau yra parašęs 18 knygų, o vieną knygą parašyti gali ir per 2-3 savaites. Rašytojas mokiniams atskleidė paslaptį, kad neužilgo gali pasirodyti jo antroji knyga apie vaikų mėgstamo herojaus Tomo Šiaudelio nuotykius, tačiau ar bus knygos apie Vytautą Didįjį tęsinys – priklausys nuo skaitytojų. Penktokai pažadėjo perskaityti ir naujausią, ir seniau išleistas T. Dirgėlos knygutes.

Nuoširdžiai dėkojame Tomui Dirgėlai už linksmą susitikimą ir pažadame laikytis susitarimo skaityti daugiau knygų. Džiaugiamės susipažinę su rašytojo profesija.

5a klasės vadovė Jolanta Leonavičienė