Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Nuotolinio mokymo patirtis. IT gabių mokinių projektas „Žvaigždžių valanda“

Štai ir pasibaigė neeiliniai mokslo metai. Nuotolinio mokymo iššūkiai sukrėtė visą gimnazijos bendruomenę, bet nesumažino noro siekti aukštų akademinių rezultatų. Nemažai daliai mokinių mokymasis namuose padėjo labiau susikoncentruoti ir daugiau laiko skirti savo mėgstamam kompiuteriniam mokymuisi, kiti atrado savo snaudusius IT gebėjimus ir galėjo juos realizuoti papildomoje veikloje. Mokiniai, skatinami IT mokytojos J.Leonavičienės, dalyvavo informacinių technologijų konkursuose, sprendė olimpiadines IT užduotis, rengė pristatymus tarptautiniams projektams. Mokslo metų pabaigoje į gimnaziją pradėjo plaukti apdovanojimai:

• už aukštus tarptautinio IT konkurso „Olympis“ pasiekimus respublikoje gauta 12 medalių ir 50 diplomų;
  • respublikiniame kompiuterinių piešinių konkurse „Mano šeima“ laimėtos II ir III vietos;
  • mokiniai dalyvavo dviejuose tarptautiniuose Etwinning projektuose – „A fun countdown to the summer“ ir „My mom is the best“.

Saulėtą birželio dieną gimnazijos kieme informacinių technologijų gabių mokinių projekto „Žvaigždžių valanda“ pagerbimo šventėje šauniausiems 5-7 klasių mokiniams ir I-II klasių gimnazistams buvo įteiktos dovanėlės, diplomai ir padėkos. Jie ne tik puikiai įveikė nuotolinio mokymo iššūkius, bet praplėtė savo informatinį mąstymą, pagilino programavimo žinias, plėtojo bendradarbiavimo ir komunikavimo kompetencijas.

Dar kartą sveikiname visus ir linkime gražios vasaros! Dėkojame tėveliams ir seneliams už palaikymą, rėmėjams už prizus.

Informacinių technologijų mokytoja Jolanta Leonavičienė