Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Nuotolinio mokymo patirtis. Integruota dailės ir technologijų pamoka 5 klasei

Artėjant Motinos dienai, dailės ir tikybos mokytojoms kilo mintis padėti gimnazijos penktokams kūrybiškai pasveikinti savo brangiausias mamas. Mokiniai tikybos pamokose aptarė dvasinį mamos paveikslą, analizavo gražiausias mamų savybes. Dailės pamokose penktokai kūrė vizualinį, spalvingą mamos portretą. Integruotos trys tikybos – dailės pamokos, kuriose mokiniai gavo kiekvieno dalyko teorinių bei praktinių užduočių. Dailės pamokose penktokai susipažino su kontrastingomis spalvomis ir jų deriniais, portreto žanru, laisvai ir drąsiai tapė savo mamų arba krikšto mamų portretus. Tikybos pamokose mokiniai skyrė laiko pamąstymui apie savo mamas arba krikšto mamas, analizavo jų fizines ir dvasines savybes, stebėjo video mokymą apie pašaukimą būti mama. Taip pat mokiniai skaitė parinktas Šv. Rašto ištraukas, mokančias apie pagarbą ir rūpestį mamai.
Baigiamasis penktokų kūrybinis darbas apjungė abu mokomuosius dalykus. Mokinai pasirinktinai tapė mamos arba krikšto mamos portretą, naudodami kontrastingų spalvų derinius. Tie, kurie norėjo, tapybos darbelyje įkomponavo pasirinktą Šv. Rašto ištrauką ir kelias savo mamai būdingas išskirtines dvasines savybes. Portretus mokiniai dovanojo Motinos dieną. Vaizdo pamokos metu mokiniai vieni kitiems demonstravo piešinius, su mokytojomis aptartas kūrybinio darbo procesas. Visas pamokų ciklas apibendrintas kahoot testu.

Integruoto dailės – tikybos pamokų ciklo „Spalvingas mamos arba krikšto mamos portretas“ rezultatas – virtuali 5 klasių mokinių darbų paroda. Kviečiame pasigrožėti nuostabiomis mokinių mamomis ir susipažinti su jomis taip, kaip mato jų vaikų širdelės ir akys.

Dailės mokytoja Jurgita Stravinskienė
Tikybos mokytoja Virginija Petrulienė