Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Nuotolinio mokymo patirtis. Etwinning projektas „A fun countdown to the summer!“

Karantino laikotarpis uždarė visus namuose, atskyrė nuo draugų ir privertė apriboti socialinius ryšius. Mokyklinio amžiaus vaikams tai buvo didelė emocinė ir psichologinė trauma. Siekdama sumažinti šią atskirtį,  gegužės mėnesį „Vyturio“ gimnazijos 5a klasės vadovė su auklėtiniais pakvietė visus dalyvauti projekte „Linksmieji gegužės iššūkiai“ ir užbaigti mokslo metus linksmai. Kartu su vaikais buvo sukurtas įdomių ir įtraukiančių veiklų kalendorius, kvietimu pasidalinta Facebook draugų grupėse ir gimnazijos elektroniniame dienyne. Apie šį projektą paskelbus Etwinning portale, prie jo prisijungė net 12 Lietuvos mokyklų bei užsienio partneriai iš Serbijos (1), Rumunijos (1) ir Turkijos (1).

Taip gimė Etwinning projektas „Užbaik mokslo metus linksmai su gegužės iššūkiais / A fun countdown to the summer!“. Projekto  tikslas – suvienyti klases ir mokyklų bendruomenes, pakviečiant mokinius atlikti įvairias kalendoriuje numatytas užduotis, kurios padėtų ne tik smagiai praleisti dieną, bet ir paskatintų parodyti išmonę, žadintų kūrybiškumą, įtrauktų į žaismingas ir prasmingas veiklas. Atlikę užduotį ir nusifotografavę, nuotraukomis mokiniai dalinosi Twinspace erdvėje ir kitose bendradarbiavimo platformose, įspūdžius galėjo išsakyti virtualiuose Zoom susitikimuose.

Projektas „A fun countdown to the summer!“ padėjo ne tik sumažinti karantino atskirtį, įtraukti mokinius į žaismingas veiklas, bet ir suartino šeimas, klasių bendruomenes. Su partneriais aptariant projekto rezultatus, įvairių mokyklų mokytojai išskyrė mokiniams įdomiausias ir labiausiai įtraukiančias veiklas. Mokytojos iš Rumunijos atsiliepimas: „During this period, what was most important was the fact that we were in contact, we communicated with our children. The children were happy to continue, somewhat, the daily routine and activities. The meetings on Zoom were fun, the children meeting each other, they really liked the challenges of the day-fun photos“.

5a kasės vadovė Jolanta Leonavičienė