Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Nuotolinė literatūros pamoka “Šmurkšt atgal į pasaką” Vaikų literatūros muziejuje

Muziejaus edukatorėms pasiryžus visą gegužę vesti lietuvių literatūros pamokas iš muziejaus, gegužės 12 dieną gimnazijos 3c klasės mokiniai su mokytoja Laimute ir bibliotekininkėmis tapo tais pirmaisiais laimingaisiais, virtualiai nukeliavusiais į Pasakų namą (taip edukatorė Vilma įvardino muziejų).
Pasisveikinusi, edukatorė išraiškingai įsikūnijo į pirmąjį ir mėgstamiausią vaikų personažą, gyvenantį muziejuje, Meškiuką Rudnosiuką. Vėliau sužinojome, kad tokių personažų Pasakų name net 30.
Rudnosiukas pasakojo apie įžymų rašytoją, sukūrusį istoriją apie Meškiuką, ir kvietė aplankyti Vytės Nemunėlio Meškiuko kampelį. Netrukus nuskambėjo ir edukatorės atliekama linksma dainelė. Sulaikę kvapą, mokiniai laukė kas vyks toliau, o edukatorė, gyvai “pasikeitusi” galvą, persikūnijo į kitą personažą. “Kita pasaka, kita galva. Reiktų dvi galvas užsidėti ir kalbėti turėčiau dialogu”, – pasakė edukatorė, pristatydama G. Beresnevičiaus “Kaukutis ir Kaukutė”.
Pamokoje mokiniai klausėsi skaitomų ištraukų, sužinojo kaip prabėgo rašytojų vaikystė, kodėl B. Brazdžionis pasirašinėjo slapyvardžiu. Taip ir keliavome su personažais į nepaprastai įdomius M. Vainilaičio, J. Avyžiaus, Vyt. Žilinskaitės, R. Skučaitės kūrinius. Mokiniams teko juos atpažinti, svarstyti kuo personažai panašūs į vaikus, kokias panašias ydas turi.
Nudžiugino Vyt. Petkevičiaus pasakos “Gilės nuotykiai Ydų šalyje” maketas, kuriame visi pasakos veikėjai. Jį išdrožinėjo dailininkas, knygų iliustratorius M. Jonutis. Pamokos pabaigoje visus maloniai nustebino 3c mokinio Jorio mintinai skaitoma Vyt. Petkevičiaus “Kodėlčiaus” ištrauka. Šaunuolis!
Dėkojame edukatorei Vilmai už suteiktą įdomią galimybę patyrinėti muziejų virtualiai.

Bibliotekos vedėja Ona Kazakevičienė

One Response

1. Aleksandra parašė:

Grazi ideja! Dekoju dalyvavusiems.

Komentuoti negalima.