Nacionalinio konkurso „Skaidrumą kuriame kartu“ nugalėtojos Kauno „Vyturio“ gimnazijos IIg klasės laimėtas prizas – ekskursija į Vilnių

2022 m. vasario 25 d. 30 Kauno „Vyturio“ gimnazijos IIg ir Ig klasių mokinių su jais lydinčiais klasių vadovais Lauru Bartninku ir Vytautu Baršausku vyko į edukacinę ir pažintinę ekskursiją – į Vilnių. Ši ekskursija – tai IIg klasės nugalėtojų prizas, iškovotas nacionaliniame konkurse „Skaidrumą kuriame kartu“.

Nors oras ryte buvo lietingas ir niūrus, tačiau mokinių nuotaikos buvo puikios. Pirmiausiai mūsų laukė vizitas į Lietuvos Respublikos Prezidentūrą. Su mokiniais ir mokytojais turėjo susitikti jo ekselencija šalies Prezidentas Gitanas Nausėda. Deja, bet dėl pasikeitusios geopolitinės padėties Rytų Europoje, Prezidento darbotvarkė buvo skubiai pakeista ir jis darbo reikalais išvyko į užsienį. Tačiau Prezidentas Gitanas Nausėda į susitikimą atsiuntė savo patarėją Nacionalinio saugumo klausimais Darių Urboną. Kartu su juo į susitikimą buvo pakviestas ir Specialiųjų Tyrimų Tarnybos vadovo pavaduotojas Egidijus Radzevičius.

Po diskusijų ir pokalbių su Prezidento patarėju ir Specialiųjų Tyrimų Tarnybos vadovo pavaduotoju mūsų laukė įdomi ekskursija po Lietuvos Respublikos Prezidentūrą.

Taip pat aplankėme Prezidentūros pastatų komplekse įsikūrusį Valstybės pažinimo centrą, kuriame pietavome, susipažinome su centro edukacijomis, patys išbandėme naujausias centro interaktyvias edukacijas, iš kurių viena yra skirta antikorupcijos švietimui – „Skaidrink Lietuvą“.

Iš Lietuvos Respublikos Prezidentūros keliavome į Specialiųjų Tyrimų Tarnybą, kurioje mūsų laukė labai šiltas ir malonus susitikimas su šios institucijos direktoriumi Žydrūnu Bartkumi, dar kartą susitikome su Specialiųjų Tyrimų Tarnybos vadovo pavaduotoju Egidijumi Radzevičiumi ir kitais pareigūnais. Priėmimo metu susipažinome su Specialiųjų Tyrimų Tarnybos veikla ir funkcijomis, pareigūnų darbo specifika, jų ginklais, apranga. Mokiniams ir mokytojams susitikimas labai patiko. Kai kurie mokiniai trumpam tapo Specialiųjų Tyrimų Tarnybos pareigūnais.

Šviečiant pavasarėjančiai saulei, daug sužinoję, šmaikštaudami ir dainuodami grįžome namo.

IIg klasės auklėtojas Lauras Bartninkas