MUZIKOS TEORIJOS KLASĖ

Muzikai atlikti bei suprasti reikia žinių. Tam reikalingos muzikos teorijos pamokos: solfedžio, harmonija, muzikos istorija. Jos suteikia mokiniui informacijos apie natas, ritmą, muzikos sąvokas ir terminus, supažindina su skirtingų epochų muzikos ypatybėmis, repertuaru. Tai mokiniui suteikia muzikinį raštingumą, taip vystoma klausa, ritmas, muzikinis mąstymas. Solfedžio pamokos – lyg muzikinė abėcėlė, padedanti profesionaliai išmokti muzikinės kalbos. Jose susipažįstama su muzikos teorijos pagrindais, kuriuos galima pritaikyti grojimo instrumentu pamokų metu. Solfedžio pamokose vaikai dainuoja – solfedžiuoja, mokosi muzikinio rašto.

Muzikos istorija prasideda vyresnėse Muzikos mokyklos klasėse. Ši disciplina ugdo supratimą apie epochas, supažindina su garsiausiais visų laikmečių kompozitoriais bei jų kūryba, plečia mokinių akiratį. Šios pamokos yra bendros, nebe individualios. Mokiniai mokosi grupėse, kuriose arčiau vieni kitus pažįsta, susidraugauja.

Mokytojai