Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Muzikos konkursas Jūrmaloje

Šiuos mokslo metus užbaigėme turiningai – dalyvaudami 8-tajame tarptautiniame menų konkurse „EUROJURMALA 2019“. Konkursas vyko jaukiame Latvijos kurorte Jūrmaloje ir sujungė daugelį meno sričių. Instrumentinę muziką puikiai pristatė jaunieji muzikantai iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos muzikos mokyklų.

Kauno „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriaus mokiniai taip pat sėkmingai pasirodė šiame tarptautiniame renginyje ir pelnė prizines vietas: Liepa Jakūbauskaitė – II vietą (3 kl., fleita, mokytoja Gailė Markevičienė); Sanga Ševcovaitė ansamblyje su Povilu Garšanovu – II vietą (5 kl., fortepijonas, mokytoja Sigutė Mikalauskaitė-Garšanovė; violančelės mokytoja Asta Krištaponienė, J. Naujalio muzikos gimnazija) ir Ermindas Siautilas – III vietą (4 kl., saksofonas, mokytojas Tadas Balaišis). Vaikams akomponavo koncertmeisterė Daina Skudžinskaitė.

Po sėkmingo pasirodymo moksleiviai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais, o pedagogai pagerbti padėkos raštais. Į tarptautinę komisiją buvo pakviesta ir mūsų gimnazijos mokytoja metodininkė, Muzikos skyriaus metodinės grupės pirmininkė S.Mikalauskaitė-Garšanovė. Šis konkursas visiems suteikė naujų patirčių, praplėtė akiratį, motyvavo siekti ir pasiekti. Išvykoje dar geriau pažinome vieni kitus, susidraugavome su kartu vykusiais dalyviais ir jų mokytojais iš kitų Kauno muzikos mokyklų, puikiai suderinome darbą su poilsiu ir prasmingai užbaigėme mokslo metus.

Straipsnį parengė fleitos mokytoja metodininkė Gailė Markevičienė