Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Mokomės kitaip. „Pogrindžio leidybinė veikla: Kronika“

Balandžio 7 dieną 5a, 6b, 6c ir 7c klasių mokiniai dalyvavo kultūros paso edukacijoje „Pogrindžio leidybinė veikla: Kronika“. Kronika buvo pradėta leisti 1972 m. kovo 19 dieną, tad šiemet minime 50-ąjį jubiliejų, o Lietuvos respublikos Seimas 2022-uosius metus paskelbė Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais.
Edukatorė pasakojo mokiniams apie tolimą praeitį, kai Lietuvoje buvo persekiojami žmonės, vyravo griežta cenzūra ir laisvos spaudos draudimas, tad perduoti teisingas žinias buvo ypač svarbu. Pasiaukojusių leidėjų, kuriems buvo grėsmė būti suimtiems, tardomiems ir kalinamiems, dėka leidinys, pralaužęs geležinę uždangą, net 17 metų skelbė pasauliui apie tikrąją religinę
padėtį Lietuvoje, persekiojimą bei nepalūžusią mūsų tautos savimonę, atkaklumą, gyvą tikėjimą bei viltį. Mokiniai skaitė autentiškus to meto Kronikos tekstus, pamatė leidybos priemones, o spausdinimo mašinėlėmis spausdino tekstą. Įdomiausia buvo sužinoti, kad iš okupuotos Lietuvos leidėjai „Kroniką“ išveždavo, slėpdami ją įvairiuose suvenyruose, dantų pastos tūbelėse ir net saldainių popierėliuose.
Netradicinės pamokos metu mokiniai pagilino žinias apie Lietuvos istoriją, išgirdo liudijimus, kodėl taip svarbu branginti laisvę, būti kuriančiais laisvos Lietuvos piliečiais.
Bibliotekos vedėja Onutė Kazakevičienė