Mokomės kitaip. Atsiminimai, sugulę į knygą

Istorijos mokiniai mokosi iš istorijos vadovėlių, bet ne tik iš jų… Pilnutėlė gimnazijos aktų salė liudijo, kad istorinius faktus įdomu pažinti per konkrečių žmonių gyvenimus. Dėka žurnalistės, radijo ir televizijos laidų vedėjos Živilės Kropaitės – Basiulės, pristačiusios savo knygą „#fainiausiapasaulymočiutė: anūkė klausia apie karus ir sąžinę“, gimnazijos mokiniai sužinojo kraupią XX a. vidurio Lietuvos istoriją, dramatiškai susiklosčiusį paprastos lietuvės, partizanų ryšininkės, politinės kalinės ir tremtinės Onos Butrimaitės – Laurinienės gyvenimo istoriją: kaip ji neteko tėvo, o sovietai išvarė iš namų, kaip broliai išėjo į partizanus ir vienas po kito žuvo. Pati Ona Butrimaitė dėl ryšių su partizanais buvo suimta, kalinta ir ištremta.

Autorė dalijosi mintimis, kaip kilo sumanymas užrašyti močiutės atsiminimus, skelbti juos socialiniuose tinkluose, o vėliau, jau atsiradus pasididžiavimo močiute jausmui, išleisti ir knygą, nes „visų tremtį išgyvenusių žmonių istorijos unikalios, indėlis į šalies istoriją – neišvengiamai didžiulis, o jų meilė Lietuvai… – didesnė nei mūsų visų likusiųjų kartu sudėjus“.

Dėkojame autorei už gyvą istorijos pamoką. Visus kviečiame ateiti į gimnazijos biblioteką ir gyvai skaityti knygą „#fainiausiapasaulymočiutė: anūkė klausia apie karus ir sąžinę“. Bibliotekoje rasite ir daugiau knygų istorine tematika.

Bibliotekos vedėja Onutė Kazakevičienė