Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
+370 37 332692, +370 37 332572
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Kompetencijų ugdymas pamokose: tarptautiniai Erasmus+ mokytojų kvalifikacijos kursai Barselonoje

Kompetencijų ugdymas pamokose: tarptautiniai Erasmus+ mokytojų kvalifikacijos kursai Barselonoje

Kokių esminių kompetencijų reikia 21-ojo amžiaus mokiniams, kad jie surastų savo vietą dinamiškai besikeičiančioje visuomenėje? Kaip mums, 20-ojo amžiaus mokytojams, rasti tinkamus metodus ugdyti kompetencijas pamokose?

2024 m. gegužės 20-24 dienomis Kauno „Vyturio” gimnazijos anglų kalbos mokytojos Daiva Visockienė ir Vaida Paulauskienė kartu su 24 mokytojais iš Vokietijos, Lenkijos ir Rumunijos dalyvavo tarptautiniuose kursuose „4 C‘S in education: communication, collaboration, creativity and critical thinking“  Barselonoje.

Mokymų metu sužinojome daug naujų metodų, skatinančių bendradarbiavimą, komandos telkimą ir formavimą. Kursų organizacija ir grupės sandara puikiai atitiko Erasmus+ kokybės standartus. Jau nuo pirmos dienos turėjome galimybę dirbti daugiakultūrinėse komandose, būti aktyvūs mokymų dalyviai, mokymų metu buvo naudojamos įvairios IKT priemonės. Pirmoji diena prasidėjo visų dalyvių mokyklų pristatymu ir pažintinėmis veiklomis. Taip tapome bendra komanda. Antrąją kursų dieną gilinomės į mokymo(si) bendradarbiaujant kompetencijos ugdymą ir patys išbandėme klasės dėlionės bei šešiakampio mąstymo metodus. Trečiadienį praleidome Katalonijos meno muziejuje, kuriame dirbdami mažomis komandomis mokėmės vizualinio mąstymo strategijų, pamokų organizavimo neformalioje aplinkoje metodų. Pamokos muziejuose – vis dar naujovė ir pačioje Ispanijoje. Jas organizuoja tam paruošti mentoriai. Sužinojome, kaip tiksliai užduoti klausimus, skatinančius vizualinį mąstymą, kaip pasitelkti kūno kalbą,  socialinius tinklus bei IKT programėles, kurios padeda šiuolaikiniams vaikams suprasti meną.  Ketvirtadienį gilinomės į kritinio ir kūrybinio mąstymo  lavinimo metodus, išbandėme pasaulio kavinės metodiką, lifto iššūkį, minčių žemėlapių kūrimą. Penktadienį visų dalyvių laukė išbandymas – tikras „šaltas dušas“. Netikėtai tapome komandos telkimo žaidimo „Misija neįmanoma“ dalyviais.

Mokymų metu susipažinome su mokytojais iš Italijos, Vokietijos, Lenkijos, Rumunijos. Ir ne tik susipažinome, bet ir užmezgėme naujus tarptautinius bendradarbiavimo santykius, pradėjome kurti būsimo projekto gaires. Grįžusios iš mokymų, savo įgytomis žiniomis pasidalinome respublikinėje mokytojų konferencijoje „Kompetencijomis grįsta pamoka – raktas į kiekvieno mokymo(si) sėkmę“.

Visos projekto veiklos finansuojamos Erasmus+ projekto lėšomis.

Projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja ekspertė Daiva Visockienė