Kauno senamiestyje – istorijos orientacinis žaidimas „Įžymių žmonių pėdsakais“

2022 m. spalio 20 d. Kauno „Vyturio“ gimnazija, bendradarbiaudama su Kauno švietimo inovacijų centru ir Kauno miesto istorijos mokytojų metodiniu būreliu, organizavo Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų 7-8 klasių mokinių interaktyvų istorijos orientacinį žaidimą „Įžymių žmonių pėdsakais“.

Renginys skirtas Kauno miesto istorijai puoselėti bei „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ metams paminėti. Renginiui organizuoti Kauno senamiestyje, Kauno miesto viešoje vietoje, buvo gautas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus sutikimas ir Kauno miesto savivaldybės administracijos leidimas. Į orientacinį žaidimą užsiregistravo 13 komandų iš skirtingų Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų bei Kauno „Vyturio“ gimnazijos 7c klasės mokinių komanda: Justas Kazimieras B., Danas G. ir Matas V. Komandą ruošė istorijos mokytojas Lauras Bartninkas. Pirmiausiai vyko komandų prisistatymai, už kuriuos buvo galima gauti papildomus taškus. Vėliau prasidėjo orientacinio žaidimo I etapas. Jame, naudodamosi Kauno senamiesčio topografiniu žemėlapiu, komandos per kuo trumpesnį laiką turėjo surasti nurodytus XIV–XX a. architektūrinius pastatus ir paminklus, juos įvardinti pateiktoje lentelėje; surašyti įžymias istorines asmenybes, susijusias su nurodytais istorijos – architektūros objektais. II etape kiekviena komanda išsitraukė užšifruotus QR kodu tris klausimus apie įžymius žmones, kurie savo gyvenimu ar veikla yra susiję su Kauno senamiesčio istoriniais- architektūriniais pastatais.

Orientacinio žaidimo prizininkais tapo:
I vieta – Kauno Petrašiūnų progimnazija 7 klasės mokinių komanda,
II vieta – Kauno Veršvų Gimnazija 8 klasės mokinių komanda,
III vieta – Kauno jėzuitų gimnazija 8 klasės mokinių komanda.

Sveikiname nugalėtojus ir prizininkus.

Orientacinio žaidimo organizavimo komisijos pirmininkas,
direktorės pavaduotojas ugdymui Lauras Bartninkas