„Karališkasis barokas 2021“ nuskambėjo išdidžiai

Kauno „Vyturio“ gimnazijos muzikos skyrius šiuos metus pradėjo prasmingai ir sėkmingai. Praėjusiais metais buvęs mokyklinis konkursas „Karališkasis barokas 2020“ šiemet išaugo į respublikinį renginį ir sulaukė didelio susidomėjimo. Konkursas, išsiskiriantis savo koncepcija, verčiantis įsigilinti ir geriau pažinti didingąją baroko muziką, pritraukė daugybę atlikėjų iš įvairių Lietuvos miestų bei miestelių. Nuotoliniame konkurse dalyvavo 354 jaunieji muzikai iš daugiau nei penkiasdešimt šalies muzikos ir meno mokyklų. Mus pasiekė Alytaus, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos, Vilniaus bei Kauno apskričių muzikiniai pasirodymai, todėl buvo jaučiama  stipri bendrystė ir vieningumas. Tai itin svarbu, prasminga ir reikalinga šiuo laikotarpiu, kai mūsų kasdienybė suvaržyta, o bendravimas dažniau individualus.

Jauniesiems atlikėjams konkursas tapo puikia galimybe atskleisti savo kūrybiškumą, atidžiau pažvelgti į baroko muzikos niuansus, atlikimo techniką ir, be abejo, suteikė naujos patirties bei emocijų. Renginyje dalyvavo vokalo, instrumentinės (fortepijono, styginių, pučiamųjų, akordeono) ir liaudies muzikos atlikėjai. Juos vertino kompetentinga komisija, savo srities žinovai, muzikos bei meno mokyklų mokytojai metodininkai, ekspertai, Kauno J. Gruodžio konservatorijos garbūs pedagogai, VDU Muzikos akademijos docentai bei LMTA lektoriai. Komisija išties kruopščiai atliko savo darbą, buvo išklausyta daugybė muzikinių pasirodymų, visi dalyviai apdovanoti laureatų ar diplomantų diplomais.

Konkurso „Karališkasis barokas 2021“ kulminacija įvyko vasario 6-ąją dieną: Youtube kanale 12 valandą vyko tiesioginė video įrašų peržiūra. Atlikėjų pasirodymai buvo rodomi viešai ir tiksliai numatytu laiku siekiant sukurti kuo tikroviškesnę konkurso atmosferą, o jaunieji atlikėjai galėjo išgirsti ir savo konkurentus. Džiaugiamės, kad tai įgyvendinti pavyko, ir daugybė peržiūrų ekrane tai nuolat liudijo. Pasirodę dalyviai iškilmingai pasveikinti, vėliau skelbti rezultatai, kurie, tikime, tik dar labiau motyvuos ir skatins jaunuosius muzikus.

Labai smagu, kad mūsų pastangos ir sumanymai buvo įvertinti. Renginiui pasibaigus, sulaukėme daug gražių žodžių, padėkų. Šaunu, kad mūsų skyriaus pedagogai susitelkė ir sukūrė tokią gražią barokinės muzikos šventę, o „Vyturio“ gimnazijos vardas skambėjo visoje Lietuvoje. Mūsų skyriaus mokiniai taip pat aktyviai bei sėkmingai pasirodė šiame respublikiniame konkurse: muzikos skyriaus pedagogai paruošė net 38 šauniai pasirodžiusius jaunuosius atlikėjus.

Baroko šūkis „Carpe diem!“ – džiaukis diena, išnaudok akimirką – labai tinkamas ir šiuo laiku. Gyvenkite, mylėkite, džiaukitės, dovanokite grožį, skleiskite gėrį, nes visada po tamsiausios nakties išaušta rytas, o po audrų nušvinta vaivorykštė.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Labanauskienė