Ona Šikšnienė

Esu kanklių mokytoja metodininkė, pedagoginio darbo stažo pradžia 1980-ieji metai.
Gimiau Žemaitijoje, Šilalės rajone. 1980-ais metais baigiau Lietuvos Muzikos ir Teatro akademiją (LMTA). Šiuo metu dirbu kanklių mokytoja Kauno „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriuje bei Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje.
Šalia darbo muzikos mokykloje daug metų dirbau Kauno medicinos Dainų ir šokių ansamblyje kanklių grupės vadove. Koncertavome Čekijoje, Slovakijoje, Lenkijoje, Ukrainoje ir daugelyje vietų Lietuvoje. Taip pat dirbau Kauno „Vytauto“ parko liaudies instrumentų orkestre kanklių grupės vadove. Koncertavome Lietuvoje, Estijoje, keliavome su mokiniais po Dzūkiją, Zervynų kaime surengėme ansambliečiams stovyklą. Vėliau keletą metų dirbau Kauno tautinių šokių kolektyve „Rasa“ kanklių grupės vadove.
Su muzikos mokyklos mokiniais kiekvienais metais birželio mėn. organizuoju kūrybinę stovyklą Šventojoje. Jiems labai patinka groti ansamblyje, taip patiria bendrumo jausmą, susidraugauja. Taip pat ruošiamės Dainų šventėms, kurios vyksta kiekvienais metais Kaune arba Vilniuje. Dalyvaujame įvairiuose konkursuose. Tradiciniu mums tapo nacionalinis Jono Švedo konkursas, vykstantis kas antri metai. Konkursuose pasirodome sėkmingai, esame apdovanoti laureatų diplomais, padėkomis, pelnę Grand Prix apdovanojimą. Su mokiniais koncertavome Lenkijoje (Punske), Lenkijos lietuviams. Vaikams labai patinka keliauti, dalyvauti konkursuose, festivaliuose, tai juos motyvuoja, skatina tobulėti. Kiekvienais metais organizuoju Kauno miesto kanklių muzikos festivalį „Muzikos valanda Motinai“ Kauno Arkikatedroje, Vytauto, Prisikėlimo Jėzuitų bažnyčiose. Taip pat kas antrus metus kartu su Kauno J. Gruodžio konservatorijos liaudies instrumentų skyriumi rengiu liaudies instrumentų maratoną.
Laisvalaikiu mėgstu žiūrėti filmus, paremtus istoriniais faktais, istorines, politines laidas, meninius filmus, skaityti knygas. Patinka atostogauti kaime arba prie jūros.