Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Kalba valdo net karalius

2019 m. lapkričio 20 dieną vyko Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų I-II gimnazijos klasių mokinių protų mūšis „Kalba valdo net karaliùs“, kurį organizavo Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centras.
Mūsų gimnazijos komanda – Austėja Vaitkevičiūtė (Ig), Rusnė Komparskaitė (Ig), Ieva Pankratovaitė (IIg), Matas Klemantavičius (IIg) – laimėjo garbingą III vietą.
Mokinių lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos yra metodininkės Dalė Savukaitienė ir Eligija Butkutė-Tamulienė.

Protų mūšio organizatoriai siekė taikant aktyvius ir netradicinius mokymo(si) metodus ugdyti nuostatą, kad kiekvienas turi taisyklingai vartoti gimtąją kalbą, suprasti savo šalies literatūros ir istorijos ryšius, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo jausmą savo gimtine, puoselėti savo krašto tradicijų išugdytas dvasines vertybes. Trijų turų užduotimis buvo tikrinamos mokinių lietuvių kalbos ir literatūros bei kultūrinės raidos žinios.
Protų mūšyje dalyvavo 12 Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų. Džiaugiamės laimėjimu ir sveikiname!

Lietuvių kalbos mokytojos Eligija Butkutė-Tamulienė, Dalė Savukaitienė