Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

„Jaunųjų fortepijono lyderių“ koncertas filharmonijoje

„… liūdnas likimas laukia kiekvieno, kuris apdovanotas talentu, bet, užuot ugdęs ir tobulinęs savo gabumus, ima puikuotis, gėrėtis savimi ir dykinėti“. /Leonardas Da Vinčis/
Žodžiai pasakyti beveik prieš 600 metų didžiojo italų renesanso genijaus aktualūs ir šiandien, tačiau jie niekaip netaikomi jauniesiems pianistams, nuoširdžiai dirbusiems, kad galėtų savo meniniais gebėjimais pradžiuginti mokytojus, tėvelius ir visus klausytojus, besidominčius fortepijono menu.

Spalio 21 dieną Kauno filharmonijos salė „lūžo“ nuo klausytojų gausos. Suvažiavo pianistai, jų mokytojai, tėveliai iš visos Lietuvos. Dešimt konkurso „Jaunieji fortepijono lyderiai“ laureatų, pelniusių Grand Prix, visą vasarą atkakliai ir sunkiai dirbo ruošdamiesi groti su VDU muzikos akademijos kameriniu orkestru. Pavasarį vykusiame konkurse Kauno „Vyturio“ gimnazijos muzikos skyriaus mokinė Agnė Keturakytė taip pat laimėjo Grand Prix ir buvo pakviesta į šį prestižinį koncertą.

Į sceną žengė drąsūs, darbštūs, atkaklūs ir ištvermingi pianistai. Skambėjo J.S.Bach, A.Rowley, G.J.Vogler, J.Polunin fortepijoniniai koncertai – diriguojant VDU muzikos akademijos vyr. dirigentui Vytautui Lukočiui. Buvo malonu klausytis jaunųjų pianistų brandžiai atliekamos muzikos.

Anot Kelvino Kulidžo, „niekas pasaulyje neprilygsta atkaklumui,<…> , atkaklumas ir ryžtingumas yra visagaliai“. Šiuos epitetus drąsiai galiu taikyti „Vyturio“ gimnazijos muzikos skyriaus pianistei Agnei Keturakytei, nuostabiai gražiu garsu atlikusiai A. Peskanovo koncerto fortepijonui ir orkestrui Nr.7, II dalį. Agnės atlikimas išsiskyrė įstabiu, išieškotu, kūrybiškai ir įtaigiai atskleistu muzikos turiniu. Jos talentingos mokytojos Aušros Banaitienės gebėjimas parinkti tinkamą mokinio charakteriui kūrinį didžiulis indėlis į atlikėjos sėkmės formulę.

Mokykla turi teisę didžiuotis – išauginta atlikėja, įveiktas didžiulis išbandymas prestižiniame koncerte, reikalaujančiame menininkų – atlikėjo ir mokytojo – drąsos ir talento.

Sveikiname Agnę, tapusią prestižinio konkurso laureate! Mokytojai ir jos ugdytinei linkime iškilių ateities užmojų ir planų.

Fortepijono mokytoja Aldona Didžiulytė