Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Jaunieji muzikantai – respublikinių festivalių dalyviai

II-asis respublikinis gitaristų festivalis “Arpeggio” vyko 2019 m. kovo 16 d. Garliavos meno mokykloje. Mokiniai plėtojo muzikinio ugdymo galimybes, dalinosi žaisminga šokio muzika bei turtino sceninę koncertinę patirtį. Šiame festivalyje pasirodė „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriaus gitaros klasės mokinys Nojus Pikutis (mokyt. Eglė Bučniūtė), kuris buvo apdovanotas diplomu ir medaliu.

Informaciją pateikė gitaros mokytoja Eglė Bučniūtė

Kovo 15 d. Birštono kultūros centre vyko XIII-as respublikinis jaunųjų atlikėjų ansamblių konkursas-festivalis „Muzikuokime drauge 2019“, skirtas Juozo Naujalio 150 gimimo metinėms.

Festivalio tikslas – populiarinti mokinių muzikavimą įvairios sudėties instrumentais, atskleisti jaunųjų atlikėjų individualybę, turtinti sceninę – koncertinę praktiką, skatinti jaunųjų muzikantų sceninę saviraišką ir kūrybinę iniciatyvą, stiprinti ryšius tarp respublikos muzikos ir meno mokyklų. Konkursą-festivalį organizuoja Birštono meno mokykla. Šiame renginyje dalyvavo ir Kauno „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriaus instrumentinis ansamblis „Mūza“: Ema Vaitenkaitė (fortepijonas), Viktorija Kašėtaitė (elekrtiniai vargonai) ir Oskaras Antanaitis (birbynė). Juos paruošė mokytojai A.Zavistanavičiūtė, K.Gumbrys, A.Makštutis. Ansamblis apdovanotas padėkos raštais.

Informaciją pateikė mokytojas Kęstutis Gumbrys

Kovo 9 dieną Kauno Miko Petrausko muzikos mokykloje vyko V respublikinis festivalis „Skambioji fleita 2019“, kuriame dalyvavo jaunieji atlikėjai iš daugelio Lietuvos miestų ir miestelių. Mūsų gimnazijos Muzikos skyriui atstovavo Benas Kisielius (mokyt. Artūras Makštutis), Samanta Vaitenkaitė (mokyt. Gailė Markevičienė) ir Barbora Mačiulytė (mokyt. Gailė Markevičienė). Visi pasisėmė sceninės patirties, koncerte vyravo draugiška nuotaika, atlikėjai, mokytojai ir koncertmeisteriai apdovanoti maloniais suvenyrais.

Informaciją pateikė koncertmeisterė Jolita Makštutienė