Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Iškyla Panevėžio apylinkėse

Spalio 9 d. 2a ir 3a klasės mokiniai vyko į edukacinę pažintinę kelionę. Kelionė prasidėjo nuo viešnagės Panevėžio miškų urėdijoje, Pašilių stumbryne. Mokiniai turėjo unikalią galimybę gėrėtis stumbrais iš arti nuo dengtos pakylos – apžvalgos aikštelės, stebėti, kaip jie maitinasi. Girininkas Jonas Leika supažindino su europinių stumbrų gyvenimu, papasakojo daug įdomių pasakojimų apie stambiausius Lietuvos laukinius gyvūnus. Keliaudami pažintiniais miško takais mokiniai atliko įvairias užduotis apie gyvūnus, augalus. Vėliau atsikvėpė jaukioje pavėsinėje, vaišinosi gardžia arbata.

Įdomu buvo ir Panevėžio „Cido“ arenoje, kurioje pradinukai pamatė I- os kategorijos 250 metrų ilgio olimpinio standarto dviračių treką. Panevėžio lėlių vežimo teatre – vieninteliame tokiame teatre Europoje – mokinius sudomino spektaklis „Anderseno sapnas (Alavinis kareivėlis)“. Edukacinės programos metu aktoriai supažindino su tradicinėmis lėlių valdymo technikomis bei jų gamyba. Vaikai patys kūrė etiudus naudodami lėles.

Namo visi grįžo pavargę, bet pilni patirtų įspūdžių turiningos kelionės metu.

Pradinio ugdymo mokytojos Ingrida Sušinskaitė ir Rita Tamošiūnienė