Kauno „Vyturio“ gimnazija yra vienintelė Kauno mieste įgyvendinanti Katalikiškos ugdymo sistemos sampratos elementus ir dirbanti pagal kryptingo meninio (muzikinio) ugdymo programas. Šis junginys – stiprus ir savitas gimnazijos bruožas, kuriam teigiamą poveikį daro Kryptingas meninis (muzikinis) ugdymas ir Muzikos skyriaus veikla. Muzikos skyriuje vykdomos formaliojo muzikinio ugdymo programos. "Vyturio" gimnazija puoselėja senąsias tautines tradicijas, atliepdama renginiais į dabarties aktualijas, ir kuria naujas, savitas tradicijas. Nuo 2005 m. gimnazija dalyvauja Lietuvos iniciatyvių mokyklų klubo veikloje, 2011 m. balandžio mėnesį priimta į Nacionalinę katalikiškų mokyklų asociaciją.

Šiuo metu gimnazijos bendruomenė įgyvendina kunigo J. Bosko salezietišką prevencinę (saugojamąją) sistemą, paremtą autentiška moraline doktrina, kuri pateikia krikščioniškų vertybių skalės pagrindus ir pabrėžia, kad svarbiausia atskleisti kiekvieno unikalumą, puoselėti bendruomenės pajautimą, ugdyti gyventi kartu ir kartu kurti visuomenę.

Gimnazija ir toliau sieks būti šiuolaikine, išskirtine savito ugdymo įstaiga, kuriai būdingos efektyvios veiklos strategijos, nukreiptos į ugdymo (si) kokybės užtikrinimą, siekiant suformuoti kiekvieno vaiko poreikį ugdytis krikščioniškas vertybines nuostatas, gebėjimą mokytis ir reikmę lavintis visą gyvenimą.

Gimnazijos savitumas (iš Įstatų)

Iš gimnazijos Įstatų (patvirtinta 2015-07-10):

10. Švietimo įstaigos pagrindinė paskirtis - gimnazijos tipo gimnazija, skirta 7(6)-18 metų mokiniams mokytis pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir akredituotą vidurinio ugdymo programas, įgyvendinanti atskirus savitos pedagoginės sistemos elementus pagal Katalikiško ugdymo sistemos sampratą, patvirtintą LR ŠMM 2012 m. lapkričio 16 d. įsakymu nr. V-1599.

22. Gimnazija, įgyvendindama jai pavestus tikslą ir uždavinius, atlikdama jai priskirtas funkcijas, turi teisę:

22.10. taikyti Katalikiškojo ugdymo sistemos sampratos elementus: liturgiją, vertybinio ugdymo(si) programą, apimančią salezietišką prevencinę ugdymo sistemą, kryptingą meninį (muzikinį) ugdymą, rekolekcijas, socialinę-karitatyvinę veiklą.

Saleziečių logotipas

bosco logo

Don Bosco Saleziečių logotipas yra sudaryta iš dviejų persidengiančių paveikslėlių, kurių  fone stilizuota balta "S" raidė ir gaublys.

Antrasis paveikslėlis,  esantis gaublio centre, gali būti interpretuojamas kaip ,,S“ formos kelias. Tai tarytum kelias, kuris veda tris žmones. Vidurinysis žmogus yra aukščiausias iš visų, o greta stovintys atrodo lyg jo globojami.  Šios trys stilizuotos figūros primena namo kontūrus: šlaitinis stogas ir jį laikančios kolonos.

Logotipą sudarantys elementai kildinami iš Vokietijos ir Brazilijos provincijų. Ženklas sukurtas remiantis esminiais šv. Jono Bosko mokymo principais: saleziečiai veda jaunimą pasaulio keliu.

Daugiau skaitykite vikipedijoje (anglų k.)

Salezietiškas ugdymas

Kauno "Vyturio" gimnazijos komandos pranešimas "Salezietiškas ugdymas Kauno "Vyturio" gimnazijoje", skaitytas Nacionalinės katalikiškų mokyklų asociacijos konferencijoje 2016-01-07.

Reportažas apie gimnazijos savitumą

LRT reportažas laidoje "Šventadienio mintys" (2015 m. rugsėjo 27 d.) apie savitą ugdymą Kauno "Vyturio" gimnazijoje  ir vienuolių saleziečių prevencinę ugdymo sistemą.

2015 lrt laida

ES paramos projektas

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)