Vaizdo įrašai  

Filmuota medžiaga apie gimnaziją ir renginius
   

Knygų paieška  

   

Mokykla "E. Vyturys"  

Pamokos internete VMA Moodle
   

Gaivinimo mokymų projektas "Auksinės minutės"

Informacija

Lapkričio 6 d. mūsų gimnazijoje vyko gyvybės gelbėjimo mokymų projektas "Auksinės minutės" moksleiviams, organizuojamas jaunų gydytojų ir medicinos studentų. "Auksinės minutės" komanda - tai LSMU studentai-savanoriai, kuriems svarbi žmonių patirtis suteikiant pirmąją pagalbą klinikinės mirties atveju. Kai sustoja žmogaus širdis, smegenys negauna deguonies ir ima mirti per 4 minutes. Klinikinės mirties atveju kiekviena minutė yra svarbi, todėl būtina kuo skubiau nukentėjusiam suteikti pirmąją pagalbą. "Ausinių minučių" komanda I ir IV gimnazijos klasių mokiniams pravedė praktinius užsiėmus, kurių metu gimnbazistai sužinojo kaip atlikti netiesioginį širdies masažą, kaip elgtis ir nepasimesti panašioje situacijoje, kaip veikia defibliatorius ir kaip jį naudoti. Esu tikras, kad panašaus pobūdžio užsiėmimai mokiniams būtini. Jei nors vienas žmogus iš 100 sugebės nelaimės atveju nepasimesti, pritaikyti gautus įgūdžius ir išgelbės gyvybę, tai bus labai didelis pasiekimas.

Biologijos mokytojas Dainius Statkevičius

Apie projektą daugiau sužinoti galima svetainėje http://www.auksinesminutes.lt/

auksines2017

Protų mūšis "Draugaukime"

Informacija

Susirinkę gimnazijos informaciniame centre 5 klasių mokinių komandos varžėsi protų mūšyje „Draugaukime“. Mokiniai turėjo atsakyti kas yra patyčios, kelios ir kokios Olweus patyčių prevencijos programos taisyklės, taikomos mūsų gimnazijoje, iš pateiktų žodžių sudėlioti teisingą sakinį. Mokiniams labiausiai patiko ieškoti išsitrauktos patyčių situacijos sprendimo būdo ir jį suvaidinti.
Susumavus rezultatus komandos apdovanotos diplomais „Olweus taisyklių žinovai“, „Kūrybiškiausi“, „Artistiškiausi“. Protų mūšį organizavo gimnazijos socialinė pedagogė Irma Čiapaitė ir Olweus programos koordinatorė bibliotekos vedėja Onutė Kazakevičienė.

draugaukim2017

Informaciją pateikė Onutė Kazakevičienė

Darnaus vystymosi tikslų ambasadoriai

Informacija

Tarptautinės Vystomojo bendradarbiavimo informacijos dienos proga Nacionalinė nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma (NNVBOP) pakvietė spalio 23-25 dienomis dalyvauti Darnaus vystymosi tikslų renginių cikle. 

Kauno "Vyturio" gimnazija prisijungė prie NNVBO platformos siūlomų veiklų ir gimnazijoje surengė informacinį renginį "Pasaulis ir mes". Jo metu II-III klasių mokiniai daugiau sužinojo apie 2015 m. Jungtinėse Tautose priimtus pasaulio gerinimui skirtus Darnaus vystymosi tikslus, taip pat globalų švietimą, partnerystes ir savanorystę, apie įvairias jau vykdomas iniciatyvas, padedančias kurti geresnį pasaulį.

Gimnazijos informaciniame centre susipažinę su gautais informaciniais leidiniais, IIa ir IIb gimn. klasių mokiniai dalyvavo protmūšyje "Darnaus vystymosi tikslai", siūlė savo idėjas, kaip galėtų prisidėti prie geresnio pasaulio.

darnaus 10kl

Dvi  III klasių gimnazistų komandos dalyvavo viktorinoje "Pasaulis ir aš". Netikėtai abiems komandoms surinkus po vienodą taškų skaičių, laimėtojai paaiškėjo tik po papildomo klausimo.

darnaus 11kl

Nugalėtojų komandos buvo apdovanotos organizatorių atsiųstais prizais, informaciniais leidiniais. Pralaimėjusių nebuvo, nes visi renginio dalyviai tapo tikrais Darnaus vystymosi tikslų ambasadoriais ir smagiai praleido laiką. 

Informacinę medžiagą ir protmūšio klausimus bei prizų į juos atsakiusiems atsiuntė NNVBOP, o protmūšį ir viktoriną gimnazijoje surengė informacinių technologijų mokytoja ir bibliotekininkės.

Vieša padėka renginio organizatoriams.

 

pasaulis ir mes padeka

 

IT mokytoja J. Leonavičienė

Kūrybinės dirbtuvės programuotojams

Informacija

Mūsų gimnazija dalyvauja VGTU projekte "Ateities inžinerija" ir vykdo modulio "Android mobiliųjų įrenginių programavimas" veiklas. Spalio 24 dieną gimnazijoje viešėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstytojai, kurie pravedė "Ateities inžinerijos" nuotolinio ugdymo platformos kūrybines dirbtuves I-IV klasių gimnazistams. Užsiėmimuose taip pat dalyvavo Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro moksleiviai. Mokiniai, padedami lektorių Dovilės ir Manto, mokėsi programuoti mobiliąją programėlę išmaniajam telefonui. 

IT mokytoja Jolanta Leonavičienė

 Norėdami peržiūrėti albumo nuotraukas, spauskite ant žemiau esančio paveikslėlio.

Apps kūrimas

Dailės ir technologijų dalykinės savaitės "Kai vėjas nupučia lietų" akimirkos

Informacija

Spalio 23 - 26 d. gimnazijoje vyko dailės ir technologijų dalykinė savaitė "Kai vėjas nupučia lietų". Jos metu dailės ir technologijų mokytojai aktyviai vykdė įvairias veiklas ne tik su 5 - IV gimn. klasių moksleiviais, bet ir su pradinukais.
Savaitę pradėjome pažintimi su Žemės menu. Gimnazijos kiemą 5 - 6 klasių mokiniai papuošė rudeniškos saulės spinduliais, sudėliotais iš vaikų surinktų kaštonų, gilių, kankorėžių, įvairiaspalvių lapų, smilgų...

2017rudens2

Dailės ir technologijų pamokose I gimn. klasių mokiniai žingeidiems ir kūrybingiems ketvirtokams padėjo pagaminti originalias dėžutes dovanėlėms, įdomius rudeniškus nykštukus iš gamtinių medžiagų, sukurti įdomų suvenyrą iš faneros ir netikėtus rudeninius vitražus. 7 kl. mergaitės drauge su ketvirtokais gamino sveiką ir skanų maistą, skirtą priešpiečių dėžutei. Ic kl. mergaitės kepė sveikuoliškus pyragus, kuriais vaišino klasės draugus ir mokytojus. Pradinės mokyklos kiemelyje su 1a kl. mokinukais iš įvairių gamtinių medžiagų taip pat kūrėme linksmą, rudenišką saulę. Džiugu, kad prisijungė ir kitos pradinukų klasės, o mažosios mokyklos kiemas pasipuošė nuostabiomis, švytinčiomis saulutėmis.

2017rudens1

Gimnazijos I a. dešinėje, prie dailės kabinetų esančiuose stenduose, eksponuojamos 5- IV gimn. kl. mokinių parodos "Rudens spalvos", "Krinta lapai", "Įdomios rankos". Džiaugiamės aktyvia dalykine savaite, padovanojusia dar vieną gražaus bendradarbiavimo ir dalijimosi galimybę.

Dailės ir technologijų MG pirmininkė Jurgita Stravinskienė

Akcija „Pasižadėjimai sau“ pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti

Informacija

Akcija „Pasižadėjimai sau“ pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti Kauno “ Vyturio” gimnazijoje  prasidėjo spalio 10 dieną nuo pat ankstyvo ryto - visus įeinančius pagaudavo jauki šventinė nuotaika. Ateinantys mokiniai, mokytojai mokinių tarybos atstovų buvo kviečiami sukti „Sėkmės metodų ratą ir gauti patarimą gerai savijautai iš dvasinės, bendravimo, intelektualinės ar emocinės srities - nusišypsoti, rasti laiko knygai, poilsiui ir t.t. Tai buvo galimybė susipažinti su metodais, kurie turi teigiamos įtakos mūsų savijautai ir gerovei.
Sėkmė prasideda nuo mūsų pačių. Mokytojai ir mokiniai buvo kviečiami užrašyti pasižadėjimus sau. Dorinio ugdymo mokytojai su mokiniais diskutavo apie žmogaus atsakomybę, pareigas, lapeliuose rašė pasižadėjimus sau ir tuos lapelius dėjo į didelį indą, tikėdami, kad išsipildys. Pertraukų metu mokiniai piešė, žaidė įvairius žaidimus, kurie teikia teigiamų emocijų, gerina savijautą.
Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Jurga Burneikienė, pagalbos vaikui specialistai psichologė R. Juknienė, socialinė pedagogė I.Čiapaitė, logopedė V. Jarmalavičienė, sveikatos priežiūros specialistė N. Stankaitienė pristatė mokytojams patyriminius metodus, kurie stiprina psichikos sveikatą: bendravimas, savo ir kitų emocijų pažinimas, knygų skaitymas, pasivaikščiojimas gamtoje, laikas sau, rūpinimasis kitais ir kt.
Direktoriaus pavaduotoja Jurga Burneikienė ir psichologė R. Juknienė organizavo mokinių tėvų susitikimą prie arbatos puodelio ir kalbėjo apie paauglystės laikotarpio bruožus, suaugusiųjų vaidmenį, stiprinant vaikų psichikos sveikatą.

Direktoriaus pavaduotoja J. Burneikienė
Gimnazijos psichologė R. Juknienė

Norėdami peržiūrėti albumo nuotraukas, spauskite ant žemiau esančio paveikslėlio.

pasizadejimai3-collage

Sniego gniūžtė? Kas tai yra?

Informacija

Spalio 18 d. „Vyturio“ gimnazijoje lankėsi Lietuvos krikščioniškojo jaunimo blaivybės sąjungos „Žingsnis“ nariai. Sąjunga įsikūrė 1997 metais ir šiuo metu Lietuvoje turi daugiau nei 25 skyrius. Jų tikslas - organizuoti prevencines stovyklas pagal „Operation Snowball“ metodiką, kuri buvo sukurta JAV 1977 metais. Metodikos esmė - parodyti jaunimui (14-19 metų) smagų alternatyvų gyvenimo būdą nevartojant svaiginančių medžiagų (alkoholio, tabako, kitų narkotikų). Šioje, vieną savaitgalį trunkančioje stovykloje, yra sukuriama saugi ir smagi aplinka moksleiviams, kurioje jie gali būti savimi, bendrauti ir linksmai leisti laiką.
Susitikimo metu „Žingsnio“ atstovai pristatė „Sniego gniūžtės“ stovyklos esmę, dalinosi prisiminimais iš praėjusių stovyklų bei pažaidė kelis žaidimus su susirinkusiais mokiniais, kuriuos žaidžia kartu su stovyklos dalyviais.

Atstovai kviečia visus norinčius 8-12 kl. mokinius spalio 27-29 dienomis atvykti į „Sniego gniūžtės“ stovyklą Kaune. „Sniego gniūžtėje“ galėsite susipažinti su 100 naujų žmonių, žaisti smagius žaidimus, atvirai bendrauti, bendradarbiauti, iškrauti visas savo jėgas ir tiesiog pabūti savimi.

Informaciją sekite: https://www.facebook.com/kauno.sg/

Socialinė pedagogė Irma Čiapaitė

sniego1 

sniego2

Konferencija "Sveika gyvensena šiandien - galimybės ir perspektyvos"

Informacija

Kauno moksleivių aplinkotyros centre vyko Kauno miesto įstaigų mokinių konferencija "Sveika gyvensena šiandien - galimybės ir perspektyvos". Konferenciją savo pranešimu pradėjo visuomenės sveikatos specialistė, lektorė Alina Didžiokienė. Renginyje dalyvavo mūsų mokyklos IV klasės mokinės Justina Nikita Vilkaitė ir Miglė Daukšytė, jos skaitė pranešimą IX-XII klasių mokinių grupėje. Pranešimo tema - "Sveika gyvensena šiandien". Mokinės apžvelgė šiandieninės sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo problemas, gavo padėkos raštus ir įgijo naujų žinių.

Kūno kultūros mokytoja Skaidrė Daukšienė

sveika3-collage

Kultūriniai projektai Kaunui

Informacija

Mūsų miestas siekia tapti pokyčių varikliu vietinėje bendruomenėje, o tuo pačiu ir visose Europos bendruomenėse. Todėl Kauno miestas kartu su Kauno rajonu pateikė paraišką LR Kultūros ministerijai Europos kultūros sostinės 2022 (EKS) vardui laimėti. 2017 m. kovo 29 d. Kaunas oficialiai paskirtas Europos kultūros sostine 2022. Sprendimą priėmė 10 Europos Sąjungos deleguotų nepriklausomų ekspertų grupė.

Kaip Kaunas galėtų tapti iš laikinosios sostinės šiuolaikine sostine „Kaunas2022“, spalio 16 d. Vyturio“ gimnazistams papasakojo vienas iš „Kauno iššūkis" komandos narių, VšĮ „Sėkmės mokykla“ vadovas Šarūnas Dignaitis. Jis komandos vardu pakvietė prie kultūrinių projektų Kaunui prisidėti ir mokinius.

Norintiems dalyvauti yra parengta atskira programa.

Daugiau informacijos apie „Kauno iššūkio" programą: http://kaunas2022.eu/kaunoissukis/
Daugiau informacijos apie Europos kultūros sostinę: http://kaunas2022.eu/apie-europos-kulturos-sostine/

Informaciją parengė direktoriaus pavaduotoja Ina Petkevičienė

kauno1 

kauno2 

kauno3

Pilietiškumo pamoka Rukloje

Informacija

Gausus Kauno „Vyturio“ gimnazijos III – IV klasių mokinių būrys spalio 10 dieną dalyvavome Krašto apsaugos dienai skirtoje pilietiškumo pamokoje, kuri vyko „Geležinio vilko“ Lietuvos kariuomenės motorizuotoje pėstininkų brigadoje ir Rukloje dislokuotuose padaliniuose: Mokomajame pulke, Artilerijos batalione, Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre.
„Geležinio vilko“ kariai supažindino su Lietuvos kariuomene, nuolatine ir privalomąja karo tarnyba ir kitais galimais tarnybos kariuomenėje būdais. Apžiūrėję Saulės mūšio rikiuotės aikštėje eksponuojamą ginkluotę, techniką ir ekipuotę, dalyvavome kariniuose žaidimuose, atlikinėjome paskirtas komandines užduotis.
Po skanių kareiviškų pietų atlikinėjome rikiuotės veiksmus, šaudėme lazeriniais ginklais. Ši užduotis mums visiems labai patiko, nors ir pareikalavo didelio susikaupimo, atkaklumo.
Nepastebimai greitai prabėgo diena, suteikusi galimybę ne tik iš arčiau susipažinti su kariuomene, karjeros galimybėmis, iš pirmų lūpų išgirsti apie kario kasdienybę, bet ir patiems patirti iššūkius.

IIIa gimn. klasės mokinė Emilija Kuprytė

Norėdami peržiūrėti albumo nuotraukas, spauskite ant žemiau esančio paveikslėlio.

Rukloje 2017

 

Zoologijos sodo akcija „Gilė“

Informacija

Gerus darbus daro geras žmogus.
(I. Babelis)

Kauno Zoologijos sodas jau dešimtus metus organizuoja pilietinę akciją „Gilė“ ir kviečia visus gamtos mylėtojus rinkti giles ir jomis pradžiuginti sodo gyventojus.
Kauno „Vyturio“ gimnazija vėl prisijungė prie šios akcijos. Šiemet giles rinko 1b, 1c, 2a, 3a, 3c, 5c, 5b ir 6a klasių mokiniai. Visi kartu iš viso surinko net kelis šimtus kilogramų gilių.
Spalio 17 d. Zoologijos sode vyko akcijos užbaigimo šventė, visų gilių rinkėjų laukė padėkos ir prizai. Taip pat vaikai galėjo pasivaikščioti po Lietuvos zoologijos sodą, paklausyti įdomių gyvūnų pristatymų bei dalyvauti gyvūnų užimtumo dirbtuvėse. Buvo labai šaunu!

Anglų kalbos mokytoja Vaida Varžgalienė

gile2017

   

Gimnazijos savitumas  

Įgyvendinami Katalikiškojo ugdymo sistemos sampratos elementai: liturgija, vertybinio ugdymo(si) programa, apimanti salezietišką prevencinę ugdymo sistemą, kryptingą meninį (muzikinį) ugdymą, rekolekcijas, socialinę-karitatyvinę veiklą.
   

Olweus sertifikatas  

"Vyturys" - sertifikuota Olweus vardo gimnazija 2015-2017 m.
   

Saugesnis internetas  

   

"Vyturio" pradinukai  

"Vyturio" gimnazijos pradinių klasių svetainė
   

Paauglių tėvams  

Tėvams apie paauglių elgseną, ryšio su vaikais stiprinimą bei psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją
   

Vaikų linija  

Psichologinė pagalba vaikams ir paaugliams
   
© Kauno „Vyturio“ gimnazija, 2017 m.