Svajonė yra gyvenimo dalis

„Nedrausk savo svajonių. Priešingai, svajok iš tikrųjų uoliai ir tikėk savo svajonių įgyvendinimu, nes jos yra Dievo dovanos, kurios tave padaro didesnį, tvirtesnį ir geresnį. Aukštas siekimas yra kaip ranka, kuri mums parodo kelią, kelią, vedantį į dangų. Kokios yra tavo svajonės, toks bus ir tavo gyvenimas; tavo svajonės yra pranašavimai apie tai, kas gali būti ir turi būti tavo gyvenime.“ (Orison Swett Marden)

Šie mokslo metai kaip visada derlingi įvairiais gimnazijos ugdytinių pasiekimais miesto, respublikos bei tarptautiniu mastu. Didžiąja inspiruotų bei įdėtų pastangų į šiuos mokinių pasiekimus dalimi būna, žinoma, mokytojo idėjos, jų siekimas motyvuojant savo mokinius koncertų, festivalių ir konkursų pagalba. Taip augantis ir besiformuojantis žmogutis pamažu įgyja sceninės, intelektualios bei gyvenimiškosios patirties. Galbūt ne vienas suranda savąją svajonę pasiekti vis aukštesnių savo gabumų bei galimybių ribų, pasirinkdamas vis naujus gyvenimo iššūkius. Svajonę turime visi, tik drąsos jai pasiekti kartais pritrūksta. O kartais tiesiog turi sulaukti savojo laiko.

Mūsų gimnazijos fortepijono mokytoja metodininkė ir koncertmeisterė metodininkė Sigutė Garšanovė yra nuolat kupina idėjų bei svajonių, iš kurių vieną brandino jau gana seniai, bet vis niekaip neišdrįsdavo jos siekti. Pradžia visada būna sunki, tačiau po kurį laiką užtrukusių paieškų bei bandymų rasti patikimą ir tave papildantį grojimo partnerį, jai pagaliau pavyko ir abipusiu nutarimu Sigutė ir jos kolegė, jau ketvirtus metus mūsų gimnazijoje dirbanti fortepijono mokytoja ir koncertmeisterė Daina Skudžinskaitė, nutarė leistis savęs išbandymo keliu – sudalyvauti tarptautiniuose konkursų “vandenyse”. Buvo pasirinktas III tarptautinis “Sant’Alfonso Maria de Liguoti” konkursas Italijoje, gražiame Pagani miestelyje, Neapolio pašonėje. Konkurse dalyvavo nemažai dalyvių ne tik iš pačios Italijos, bet ir iš Slovėnijos, Vengrijos, Sicilijos, Rusijos. Iš lietuvių atstovų šiemet buvo tik S.Garšanovė ir D.Skudžinskaitė, grojusios G kategorijoje (be amžiaus limito), 4 rakomis fortepijonu. Jos atliko M.K.Čiurlionio Styginių kvarteto c-moll I dalį (transkripcija fort. 4 rankomis spec. redakcija V.Budakovienės ir S. Gelpernienės) ir A.L.Webber “Operos fantomo” uvertiūrą (aranžuotė fort. 4 rankomis L.Petkutės). Fortūna lietuvėms buvo palanki ir sėkmingas pasirodymas buvo įvertintas I vieta. Viena iš komisijos narių, Emma Petrillo, asmeniškai pasveikino abi lietuves ir nuoširdžiai pakvietė dalyvauti sekančiame konkurse Gegužės 14-19 dienomis kitame miestelyje. Taip pat kvietė vėl atvykti kitais metais ir atsivežti savo mokinius bei kitų specialybių kolegas su jų ugdytiniais. Draugystės tiltai nutiesti.
Kupinos smagių įspūdžių, gerų emocijų ir šilto itališko priėmimo, Sigutė ir Daina sekančias dienas skyrė Italijos kultūrinio paveldo pažinimui. Aplankė Vezuvijų, Herkulanumą bei Pompėją ir apžiūrėjo nuostabųjį Salerno bei į UNESCO paveldą įtrauktus Amalfi pakrantės miestelius. Dienos prabėjo nejučia, įspūdžiai išlieka ilgam. Nesivaikykime savo svajonių, o tiesiog eikime kryptingai jų link. Niekada nėra ir nebus per vėlu.

„Ir kai tu tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis slapta padeda tau įgyvendinti šį troškimą.
Jei lauksi idealaus meto, niekada nepajudėsi iš vietos; žengti pirmam žingsniui reikia krislelio beprotybės.“ (Paulo Coelho)

Fortepiono mokytoja Sigutė Garšanovė

italija garsanove

ES paramos projektas