Konferencija “Kurk – piešk, skaityk, rašyk, kalbėk!”

Saulėtą balandžio 20 dienos popietę Kauno “Vyturio” gimnazija gyveno kūrybinių ieškojimų ir atradimų, įdomių asmenybių, beribės fantazijos ir geranoriško bendradarbiavimo nuotaikomis. Čia vyko respublikinė dailės ir kitų mokomųjų dalykų mokytojų konferencija “Kurk – piešk, skaityk, rašyk, kalbėk!”. Konferencijos tikslas – skleisti sėkmingos pedagoginės praktikos pavyzdžius, ugdant mokinių  kūrybines, skaitymo, rašymo, kalbėjimo ir bendradarbiavimo  kompetencijas dailės ir kitų mokomųjų dalykų pamokose.
konfer1 20180420
Plenariniame posėdyje lektorės Žydrė Jankevičienė (UPC metodininkė) ir Irena Staknienė (dailės mokytoja ekspertė, UPC metodininkė) mokytojams pateikė  daug aktualios informacijos apie meninio ugdymo aktualijas, perspektyvas, supažindino su skaitymo, rašymo, kalbinių gebėjimų ugdymo teoriniais ir gerosios praktikos pavyzdžiais, patirtimi ir taikymo būdais dailės ir kitų mokomųjų dalykų pamokose. Konferencijos metu ne tik dailės, bet ir kitų dalykų mokytojai turėjo puikią galimybę dalytis gerąja profesine patirtimi, stiprinti tarpdalykinį bendradarbiavimą ir integraciją, susipažinti su skaitymo, rašymo, kalbinių gebėjimų ugdymo gerosios praktikos pavyzdžiais, patirtimi ir taikymo būdais dailės ir kitų mokomųjų dalykų pamokose, diskutuoti, mokytis vieni iš kitų, dalyvauti kūrybinėse dailininkės iliustratorės Sigutės Ach kūrybinėse dirbtuvėse ir patirti tikrąjį kūrybos džiaugsmą.
konfer2 20180420
 Džiugu, kad  konferencija sulaukė didelio susidomėjimo ir mokytojai dalyvavo itin aktyviai.  Buvo paruošti ir eksponuoti  34 stendiniai pranešimai, darbo grupėse perskaityti 22 pranešimai. Mokytojai gerąja patirtimi dalintis atvyko ne tik iš Kauno, bet ir iš Vilniaus, Klaipėdos, Rokiškio, Ventos.

Ši konferencija - puikus praktikos pavyzdys, dar kartą  patvirtinantis mūsų klasiko Vydūno žodžius, kad  “Niekuomet žmogus nebūna toks gražus, koks jis būna kurdamas”.

Informaciją pateikė dailės - technologijų MG pirmininkė Jurgita Stravinskienė

ES paramos projektas

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)