Kauno „Vyturio“ gimnazijos mokiniai Europos Parlamente Strasbūre

2018 m. balandžio 12 d. Kauno „Vyturio“ gimnazijos 24 mokiniai kartu su istorijos mokytoju Lauru Bartninku ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurga Burneikiene dalyvavo Euroscolos finaliniame renginyje Europos Parlamente Strasbūre. Šiame renginyje dalyvavo per 700 mokinių iš 22 Europos Sąjungos šalių. Kiekvienos šalies atstovai pristatė savo šalį, mokyklą. Kauno „Vyturio“ gimnazijos abiturientė Rugilė Kasimovaitė papasakojo apie Lietuvą, Kauną ir „Vyturio“ gimnaziją, o I gimnazijinės klasės moksleivis Vidmantas Paleckis grojo bandonija ir taip pasveikino Euroscolos dalyvius lietuvišku fokstrotu.
Visi mokiniai, tapo „tikrais Europarlamentarais“ - pasiskirstę į grupes komisijų salėse diskutavo ir keitėsi nuomonėmis apie Europos prioritetus. Didžiojoje Europos Parlamento posėdžių salėje vykusiame plenariniame susirinkime „jaunieji europarlamentarai“ balsavo, priėmė nutarimus ir pasiūlymus apie saugumą ir žmogaus teises, jaunimo užimtumą, kaip galėtų būti skatinamas darnus vystymasis, kaip remti kultūros sektorių, kokį vaidmenį Europa turėtų atlikti migracijos ir integracijos srityse.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurga Burneikienė

euroscola2018

ES paramos projektas

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)