Ateitininkai dalyvavo akcijoje „Uždek žvakutę ant savanorio kapo“

Vasario 16 dieną, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo 100 – metį, Kauno krašto ateitininkai dalyvavo visuomeninėje akcijoje „Uždek žvakutę ant savanorio kapo“. Mokiniai kartu su kuopų globėjais aplankė Kauno miesto kapines ir uždegė žvakutes ant savanorių bei ateitininkų kapų.

Ateitininkai aplankė savanorių kapus Eigulių kapinėse, savanorių paminklai buvo perrišti trispalve juostele, uždegtos atminimo žvakutės bei maldoje padėkota už atkovotą laisvę. Petrašiūnų kapinėse pagerbtas savanoris, artilerijos kapitonas Vytautas Lansbergis - Žemkalnis, Lietuvos laisvės gynėjas Titas Masiulis, žymūs kovotojai už Lietuvos laisvę: A. Damušis, Vilties prezidentas S. Lozoraitis, Lietuvos atstovas prie Šv. Sosto K. Lozoraitis, užsienio reikalų ministras J. Urbšys ir kt. visuomenės bei kultūros veikėjai. Panemunės kapuose aplankytas ateitininko, Vasario 16-osios akto signataro, prezidento A. Stulginskio kapas, pagerbta daugybė savanorių, atidavusių gyvybes, ginant atkurtą Lietuvos valstybę. Taip pat aplankytos Senosios Kauno kapinės, kuriose trispalve apjuostas paminklas savanoriams bei uždegtos žvakutės prie savanorių kapų, kuriuos ženklina medžiai, pažymėti jų pavardėmis. Prie kryžiaus 1941 m., birželio 23 d. sukilėliams, uždegtos žvakutės ir pagerbti žuvę partizanai, prie paminklo "Partizanų motinai". Taip pat atminimo žvakutės uždegtos ir mūsų tremtiniams, amžinai užmigusiems Sibiro platybėse.

Jono Pauliaus II kuopos globėja, tikybos mokytoja Virginija Petrulienė

ateit 0216

ES paramos projektas

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)