Saugesnio interneto dienos šventė SID2018 Litexpo rūmuose

Vasario 6 d. buvo minima Tarptautinė saugesnio interneto diena SID'2018, kuria siekiama skatinti vaikus ir jaunuolius saugiai ir atsakingai naudotis skaitmeninėmis technologijomis. Prieš 15 metų šią dieną pradėjo minėti tik 13 Europos valstybių, o dabar ji minima jau daugiau kaip 120 pasaulio šalių. Kartu su visu pasauliu saugesnio interneto problemomis susirūpinusi ir Lietuva. Šių metų saugesnio interneto dienos šūkis -  "Junkis, kurk, ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!".

Dalyvauti šventiniame Saugesnio interneto dienos renginyje "Viskas prasideda nuo MŪSŲ!" į Litexpo rūmus Vilniuje nuvyko mūsų gimnazijos komanda, kurioje buvo šeštų klasių mokiniai ir socialinė pedagogė, geografijos bei informacinių technologijų mokytojos. Mokiniai dalyvavo įvairiose linksmose interaktyviose veiklose, išbandė laimę loterijoje, mokėsi kurti video reportažus iš įvykio vietos. O mokytojai klausėsi pranešimų kaip išvengti grėsmių internete, dalinosi pamokų apie saugesnį internetą idėjomis, aptarė saugesnio interneto ambasadorių programos mokymų patirtį.

Šios dienos minėjimą Lietuvoje inicijavo projekto "Draugiškas internetas" vykdytojai kartu su projekto partneriais ir draugais.

Informacinių technologijų mokytoja Jolanta Leonavičienė

sid1