II g klasės komanda – konkurso „Skaidrumą kuriame kartu“ lyderė

Specialiųjų tyrimų tarnyba kartu su Valstybės pažinimo centru ir kitais partneriais 2021 m. spalio mėnesį organizavo mokinių antikorupcinio švietimo konkursą „Skaidrumą kuriame kartu“. Pasitarę su auklėtiniais, nusprendėme dalyvauti ir mes. Konkurse kiekvienas mokinys privalėjo atlikti testą ir pademonstruoti antikorupcinio švietimo žinias bei sukurti praktinį darbą antikorupcijos tema. Į kūrybinio-praktinio darbo rengimą įsitraukė visa II g klasė.

2021 m. gruodžio 7 d. Specialiųjų tyrimų tarnyba su partneriais organizavo konkurso nugalėtojų apdovanojimus nuotoliniu būdu.

Įvykusiame renginyje buvo apdovanoti nacionalinio moksleivių konkurso „Skaidrumą kuriame kartu“ nugalėtojai bei pristatyti įdomiausių, originaliausių, šmaikščiausių ir praktiškiausių darbų autoriai. Konkurse varžėsi daugiau nei 100 klasių iš visos Lietuvos. Komisijai buvo perduota vertinti 80 kūrybinių darbų, net 1 200 moksleivių įveikė konkurso testą ir pelnė Skaidrumo ženklelį.

Pagrindinė konkurso nominacija „Skaidrumo lyderė“ atiteko Kauno „Vyturio“ gimnazijos II g klasei (komandos vadovas – istorijos ir pilietiškumo mokytojas, klasės auklėtojas Lauras Bartninkas). Mokiniai už šią nominaciją pelnė puikius prizus – apsilankymą Specialiųjų tyrimų tarnyboje bei susitikimą su šios tarnybos atstovais, ekskursiją Prezidentūroje bei ekskursiją Valstybės pažinimo centre, kurioje šiandien buvo pristatytas naujasis ekspozicinis stendas „Skaidrink Lietuvą“. Tai yra interaktyvus edukacinis stendas apie skaidrios Lietuvos kūrimą. Stende siekiama išryškinti visuomenės bei kiekvieno piliečio įsitraukimo į Lietuvos skaidrinimo procesą reikšmę ir svarbą bei paskatinti imtis iniciatyvos. Lankytojas kviečiamas žaisti žaidimą, įsigilinti į sudėtingas situacijas, patarti jų veikėjams ir taip prisidėti skaidrinant Lietuvą. Panaudojęs grafinį kodą, lankytojas gali susipažinti su antikorupcinio švietimo priemonėmis, skaidrumą puoselėjančiomis organizacijomis ir iniciatyvomis bei dalintis savo idėjomis ir istorijomis.

Nuoširdžiausi sveikinimai laimėtojams.

Straipsnis STT svetainėje www.stt.lt